15:17 Paríž

15:17 Paríž

Pripomíname divákom, že rezervácia lístkov prepadá 15 minút pred začiatkom filmu. Diváci s rezerváciami majú pri pokladni právo slušne sa predbehnúť (pozri viac info).

Do kinosály je zakázané vstupovať s občerstvením zakúpeným mimo priestorov MsKC (VP str. 3). Ďakujeme.

 

Tvárou v tvár strachu dokážu obyčajní ľudia neobyčajné veci.

Americký herec a režisér Clint Eastwood (Americký ostreľovač, Sully) nakrútil svoj ďalší film opäť na základe skutočnej udalosti. 21.augusta 2015 si celý svet v ohromení vydýchol, keď médiá ohlásili zmarený teroristický útok na vlak # 9364 smerujúci do Paríža. Za obdivuhodným hrdinským činom stála trojica mladých Američanov cestujúcich po Európe, ktorí premohli ťažko ozbrojeného Maročana pripraveného zabíjať...

O celej udalosti i svojom živote a priateľstve, napísali neskôr knihu, ktorá sa stala predlohou scenára filmu - 15:17 Paríž: Skutočný príbeh teroristu, vlaku a troch amerických hrdinov (The 15:17 To Paris: The True Story Of A Terrorist, A Train, And Three American Heroes). 

 

Originálny názov: The 15:17 to Paris; Predloha: Anthony Sadler, Alek Skarlatos, Spencer Stone, Jeffrey E. Stern (kniha)
Žáner: dráma
Rok: 2018
Krajina pôvodu: USA
Réžia: Clint Eastwood (Sully, Americký ostreľovač, Invictus, Gran Torino, Výmena, Listy z Iwo Jimy, Million Dollar Baby, Tajomná rieka, Madisonské mosty, Dokonalý svet, Nezmieriteľní, Bird a i.)
Hrajú: Judy Greer, Jenna Fischer, Thomas Lennon, Jaleel White, Tony Hale, Sinqua Walls, P.J. Byrne, Bryce Gheisar, Robert Pralgo a i., Preklad (slov. titulky): Táňa Marčeková
Hudba: Christian Jacob, Thomas Newman

 

 

O filme

Oficiálna stránka filmu: 15:17 Paríž, (anglicky): The 15:17 to Paris, Facebook, Instagram, Twitter.

 

Zaujímavosti

Predlohou snímky je kniha  s názvom The 15:17 to Paris: The True Story of a Terrorist, a Train, and Three American Heroes  z pera štvorice autorov:  Anthony Sadler, Alek Skarlatos, Spencer Stone a Jeffrey E. Stern. Film je inšpirovaný skutočnými udalosťami, ktoré sa odohrali 21. Augusta 2015 na belgicko-francúzskom pohraničí vo vlaku  s označením #9364 spoločnosti Thalys. O adaptáciu scenára sa postarala 35 ročná scenáristka Dorothy Blyskal (jej debut).

Do hlavných úloch sa zvažovali mená ako Alexander Ludwig (Hry o život), Kyle Gallner (Americký ostreľovač) a Jeremie Harris (Medzi náhrobnými kameňmi). Režisér C. Eastwood (držiteľ 4 Oscarov) sa neskôr rozhodol pre nezvyčajný krok, obsadiť do hlavných úloh trojicu mužov nehercov, ktorí udalosti skutočne prežili – americkí vojaci Spencer Stone, Alek Skarlatos a študent Anthony Sadler.