7 sestier

7 sestier

Pripomíname divákom, že rezervácia lístkov prepadá 15 minút pred začiatkom filmu. Diváci s rezerváciami majú pri pokladni právo slušne sa predbehnúť (pozri viac info).

Platí zákaz nosenia jedla do kinosály (VP str. 2). Ďakujeme.

 

Sedem sestier. Jedna identita. Originálny dystopický sci-fi thriller nórskeho režiséra, scenáristu a herca T. Wirkola.

Sedem životov, sedem sestier, jedna spoločná identita. Originálny akčný dystopický thriller o siedmich identických sestrách, ktoré taja svoju existenciu pred okolitým svetom. Dokiaľ jedna z nich nezmizne.

Preľudnený svet v roku 2073 sa riadi drastickým zákonom jedného dieťaťa na rodinu. Keď úrady zistia priestupok, mladší súrodenec je automaticky odobraný. V jednom byte sa ale už 30 rokov skrýva a žije sedem sestier. Vyzerajú rovnako, no predsa je každá z nich iná. Pre pohyb a fungovanie vo vonkajšom svete využívajú všetky jednu identitu, kde vystupujú ako jedna osoba a žijú jeden spoločný oficiálny život. Chodia do školy, do práce, s kolegami do baru, vzťahy majú iba na jednu noc. Každá zo sestier chodí von iba jeden deň v týždni.

V pondelok vychádza Pondelok, Utorok v utorok, a tak ďalej. Ich systém funguje skvele počas mnohých rokov až do toho dňa, kedy sa Pondelok nevráti domov. Šesť zvyšných sestier musí opustiť svoj úkryt a zistiť, čo sa stalo. Akákoľvek chyba ich ale môže prezradiť a ich život sa z pevného pokojného poriadku mení v napínavú futuristickú akciu plnú adrenalínu a nečakaných momentov.  

Všetkých sedem sestier má jednu jedinú hereckú identitu a tou je Noomi Rapace. Herečka, ktorú preslávila rola Lisbeth Salander vo filmovej adaptácii detektívky Muži, ktorí nenávidia ženy, sa prevtelila do siedmich rôznych životov a siedmich rôznych charakterov, ktoré najčastejšie sedia za jedným stolom.

Odvážna, bojazlivá, drsná, nervózna, chladná i vášnivá, blondýnka, krátkovlasá, strapatá i perfektne upravená, a ešte omnoho viac je Noomi Rapace v 7 SESTRÁCH. Vo filme hrá i Willem Dafoe (Antichrist, Čata, Spiderman, John Wick, ...) a tvárou krutého režimu je Glenn Close (Osudová príťažlivosť, 102 Dalmatíncov, Dom duchov, Nebezpečné známosti, ...). Dystopický triler 7 SESTIER natočil Tommy Wirkola, ktorý nedávno spracoval rozprávku o Jankovi a Marienke ako krvavú a zábavnú fantasy Janko a Marienka: Lovci čarodejníc.

 

Originálny názov: Seven Sisters (UK); What Happened to Monday? (US); 7 životů (CZ)
Žáner: akčný, sci-fi, thriller
Rok: 2017
Krajina pôvodu: USA, V. Británia, Francúzsko
Réžia: Tommy Wirkola (Dead Snow, Janko a Marienka: Lovci čarodejníc a i.)
Hrajú: Noomi Rapace, Willem Dafoe, Glenn Close, Marwan Kenzari a i.
Hudba: Christian Wibe

 

 

 

 

O filme

Oficiálna stránka filmu: 7 sestier, (japonsky, anglicky): Seven Sisters, (francúzsky): Nexus Factory.

Zo zákulisia: 7 sestier (Goldman.sk).