Anjel Pána 2

Anjel Pána 2

Anjel Pána 2 je voľným pokračovaním úspešnej vianočnej rozprávky.

Anjel Petronel stále pracuje pri Nebeskej bráne, ale je presvedčený, že by si zaslúžil lepšie miesto. Jeho večný pokušiteľ, čert Uriáš, začne Petronela provokovať: Stačí odtrhnúť jabĺčko zo stromu Poznania a bude vedieť to, čo vie len sám Boh! A cesta k uznaniu a lepšiemu miestu bude voľná.

Hádka Petronela s Uriášom o jablko Poznania ale skončí zle-nedobre... V hašterení sa vzácne ovocie skotúľa až na Zem. Anjel - zmätkár a jeho kamarát čert-pokušiteľ musia rýchlo jablko Poznania nájsť a vrátiť. Preto prídu na Zem. Tu v predvečer sviatku svätého Mikuláša stretnú malú Anežku a jej krásnu mamu Magdalénu, partiu nepoctivých koledníkov, vydriducha Košťála i sympatického predavača párkov.

Než sa im podarí jablko nájsť a vrátiť tam, kam patrí, zažijú veľké dobrodružstvo. A po množstve ľudských i „božských“ skúšok, naši hrdinovia nakoniec zistia, že cesta k poznaniu vedie predovšetkým cez seba samého, cez objavenie sily priateľstva, lásky a schopnosti odpustiť.

 

Originálny názov: Anděl Páně 2
Žáner: rodinná rozprávka
Rok: 2016
Krajina pôvodu: ČR, SR
Réžia: Jiří Strach
Hrajú: Ivan Trojan, Jiří Dvořák, Vica Kerekes, Anna Čtvrtníčková, Jiří Bartoška, Bolek Polívka, Vojta Dyk, Pave Liška, Marián Labuda a i.
Hudba: Ondřej Brzobohatý

 

 

 

Filmy o filme:

 

Hudobné klipy - "Andělská" a "Modlitba":

 

O filme

Oficiálna stránka filmu: Anjel Pána 2, (česky): Marlene Film Production, Česká Televize, Facebook.

Zo zákulisia (na pľaci): J. Stracha (režisér), V. Kerekes (ako Magdaléna), L. Bíla (ako svätá Lucia)