Avengers: Endgame + BONUSY

Avengers: Endgame + BONUSY


Pripomíname divákom, že rezervácia vstupeniek prepadá 15 MINÚT pred začiatkom filmu. Diváci s rezerváciami majú pri pokladni právo slušne sa predbehnúť (pozri viac info).

Do kinosály je ZAKÁZANÉ vstupovať s občerstvením zakúpeným mimo priestorov MsKC (VP str. 3). Ďakujeme.


 

Štúdio MARVEL prináša fanúšikom novú predĺženú verziu, s exkluzívnymi bonusmi.

Záverečené dejstvo ságy Avengers od štúdia Marvel... Po zničujúcich udalostiach, opísaných vo filme Avengers: Nekonečná vojna, sa svet ocitol v troskách. Polovica všetkých bytostí bola vyhubená. Avengers sa so zvyškami svojich spojencov ešte raz dajú dohromady, aby zvrátili Thanosove zločiny a znovunastolili poriadok vo vesmíre.

 

Originálny názov: Avengers: Endgame
Žáner: akčný, dobrodružný, fantasy
Rok: 2019
Krajina pôvodu: USA
Réžia: Anthony Russo, Joe Russo
Hrajú: Brie Larson, Karen Gillan, Bradley Cooper, Scarlett Johansson, Evangeline Lilly, Robert Downey Jr., Josh Brolin, Chris Hemsworth, Chris Evans, Paul Rudd, Michelle Pfeiffer, Jeremy Renner, Tilda Swinton, Mark Ruffalo a i.
Hudba: Alan Silvestri 

 

 

 

(anglicky):

 

Filmy o filme (anglicky):

 

Premiéra:

 

O filme

Oficiálna stránka filmu: Avengers: Endgame, (anglicky): Marvel, Facebook, Instagram, Twitter.

 

Zaujímavosti

Nech to stojí čokoľvek! Po šokujúcom ukončení vlaňajšieho megahitu Avengers: Infinity War (nominovaný na Oscara, zárobok presiahol 2 mld. dolárov), sa populárni hrdinovia zo štúdia Marvel, vrátili do našich kín 25. apríla a to sveľkou pomstou na perách.

Po tom, čo sa v predošlom filme podarilo hlavnému záporákovi Thanosovi vymazať polovicu živých bytostí vo vesmíre, osud celej galaxie ostáva vrukách hrdinov ako sú Iron Man, Captain America, Thor alebo Hulk, ktorí debutovali ako prví Pomstitelia ešte vroku 2012. Keďže je ale Thanos stále veľkou hrozbou, na pomoc im prídu nováčikovia ako Ant-Man, ktorý si odbil už dve veľké filmové dobrodružstvá ale aj Captain Marvel, ktorej film prekonal všetky možné kasové rekordy (zárobok cez 1 mld. dolárov) a jej príchod nám značila už potitulková scéna v Avengers: Infinity War.

O nový film sa postarali bratia režiséri Anthony a Joe Russo, pre ktorých pôjde už o štvrtý projekt v sérii Marvel. Avengers: Endgame bude v poradí 22. filmom v sérii zvanej Marvel Cinematic Universe a jeho tvorcovia ho označujú ako koniec jednej veľkej éry. Všetko odštartoval film Iron Man v roku 2008, ku ktorému sa postupne pridali hrdinovia ako Captain America a Thor, alebo najnovšie Spider-Man a Black Panther (ktorý sa môže pýšiť 3 Oscarmi).

Prezident štúdia Marvel, Kevin Feige prezradil, že prvotný plán bolo vytvoriť 22-dielnu filmovú sériu, v ktorej by sa preplietali príbehy tých najznámejších superhrdinov z komiksovej značky Marvel. Pre mnohých hercov by tak mal byť film Avengers: Endgame ich posledným. Americké spoločnosti ako Fandango, ktoré sa špecializujú na predpredaj lístkov, ohlasujú film Avengers: Endgame ako najväčší v histórii.

Svetový rekord v predpredaji lístkov za 24 hodín sa totiž filmu podarilo pokoriť len za krátkych šesť hodín. Predošlý rekord, ktorý stanovil film Avengers: Infinity War bol podľa ich slov prekonaný až päťnásobne. Avengers: Endgame sa však stáva jedným z najväčších filmov v histórii aj vďaka jeho rozpočtu. Ten sa totiž vyšplhal až na astronomickú sumu jednej miliardy amerických dolárov (točil sa súčasne s filmom Avengers: Infinity War). Je to teda práve séria Marvel Cinematic Universe, čo dokázala z neznámych hercov vytvoriť dnešné veľké celebrity Hollywoodu, medzi ktoré sa dnes radia mená ako Robert Downey Jr., Chris Evans alebo Chris Hemsworth. Herci dokonca počas promovania najnovšieho trháku častokrát spomínajú, ako moc vďačia štúdiu Marvel za ich dnešné kariéry.

S minutážov 182 minút ide o najdlhší film série a v potitulkových scénach sa v pôvodnej verzii neobjaví žiadny bonusový materiál. Už po pár dňoch snímka presiahla zárobkami náklady, ktoré boli takisto najväčšie v rámci série. Zárobok snímky sa podľa posledného updatu (júl 2019) pohybuje na úrovni 2 mld. 790 mil. dolárov, čím sa posunul na vrchol najzárobkovejších filmov v histórii. Zosadil z trónu Cameronov kinohit - Avatar (2009, dvojka by do kín mala prísť v roku 2021, celosvetovo snímka zarobila cez 2 mld. 787 mil. dolárov). Štúdio Marvel si pre fanúšikov pripravilo malé prekvapenie a v júli sa do kín dostane predĺžená verzia tohtoročného kinohitu.

Síce Marvel plánuje s filmom Endgame ukončiť jednu éru, zároveň pôjde o začiatok úplne nového príbehu. Práve Endgame sa stane odrazovým mostíkom pre nasledujúce projekty štúdia Marvel, ako napríklad film Spider-Man: Ďaleko od domova, ktoré prenechajú štafetu mladším a doteraz nevideným hrdinom. Po absencii vo filme Infinity War sa do nového dielu vráti aj herec Jeremy Renner, ktorý sa úspešne predstavil v prvej tímovke Avengers ako lukostrelec Hawkeye.

Záverečný diel filmovej ságy štúdia Marvel odštartoval rekordne aj v slovenských kinách. Za prvé štyri dni premietania od štvrtka 25. apríla videlo film Avengers: Endgame na Slovensku 120 697 divákov. S predpremiérami dosiahla návštevnosť už 132 652 divákov. Doterajším rekordmanom bol film Mimoni, ktorý mal premiéru 25. júna 2015 a ktorý za prvý víkend videlo 109 475 divákov. Jediným ďalším filmom v novodobej histórii na Slovensku s víkendovou návštevnosťou nad stotisíc divákov bol Päťdesiat odtieňov sivej (108 094 divákov).