Bezva ženská na krku

Bezva ženská na krku

Od tvorcov komédií Ženy v pokušení a Muži v nádeji.

Sympatická Eliška (Petra Hřebíčková) je manželka charizmatického a bohatého Pavla (Jiří Langmajer) na plný úväzok. Je ňou ale len dovtedy, kým ju na prahu štyridsiatky roztomilým a korektným spôsobom nepožiada o rozvod. Keď nový život, tak s celou parádou! Eliška sa rozhodne začať od nuly ako učiteľka v malej stredočeskej dedinke.

Svojrázny a hyperaktívny starosta (Miroslav Táborský) nasťahuje Elišku do jedného domu s grobianskym Božíčkom (Ondřej Vetchý), ktorý vďaka svojim vlastným nemilým skúsenostiam so „ženskými navždy skoncoval“. Jeho zádrapčivosť a hulvátstvo môže tromfnúť snáď len jeho povolanie – Božíček pracuje v dedine ako hrobár. Eliška má momentálne tiež chlapov akurát dosť, takže si rozhodne po nose brnkať nenechá…

„Je to film o láske, ktorá môže ľuďom pomôcť. Hlavne ľuďom, ktorí už stratili chuť, odvahu aj silu veriť, že by mohli byť ešte v živote šťastní. Vďaka náhodnému, takmer osudovému stretnutiu, prežijú Eliška s Božíčkom najšťastnejší kus svojho života, a to práve vtedy, keď už to ani jeden z nich nečakal. Láska nie je abstraktný pojem, je strašne silná,“ hovorí Ondrej Vetchý o hlavnej téme filmu.

Petra Hřebíčková ho dopĺňa niekoľkými postrehmi o svojej postave Elišky: „Je to inteligentná žena, ktorá má šťastie, alebo skôr smolu, že nikdy nepracovala, a keď sa nečakane musí postaviť na vlastné nohy, rieši krízový stav so šialenou odvahou a nevyčerpateľnou energiou. A len vďaka tomu sa jej podarí nájsť nielen novú lásku, ale aj samu seba.“

 

Originálny názov: Bezva ženská na krku
Žáner:komédia
Rok: 2016
Krajina pôvodu: ČR
Réžia: Tomáš Hoffman (producent: Něžné vlny, Signál, Muži v naději, Nevinnost, Ženy v pokušení, Kawasakiho ruža, Nestyda, Taková normálni rodinka, ROMing, Účastníci zájezdu)
Hrajú: Petra Hřebíčková, Ondřej Vetchý, Miroslav Táborský, Jiří Langmaje, Václav Postránecký, Ondřej Malý, Tereza Kostková, Jenovéfa Boková, Pavla Tomicová a i.

 

 

 

O filme

Oficiálna stránka filmu: Bezva ženská na krku.

Zo zákulisia (česky): Presskit (pdf).