Blade Runner 2049

Blade Runner 2049

Kvôli obmedzenej kapacite kinosály (157 miest na sedenie a 2 miesta pre vozičkárov) je potrebné vyzdvihnúť si nulový lístok v pokladni. Záujemcov o miesta pre vozičkárov prosíme objednať si lístky telefonicky/e-mailom (pozri KONTAKT).

Pripomíname divákom, že rezervácia lístkov prepadá 15 minút pred začiatkom filmu. Diváci s rezerváciami majú pri pokladni právo slušne sa predbehnúť (pozri viac info).

Platí zákaz nosenia jedla do kinosály (VP str. 2). Ďakujeme.

 

Nikto neutečie pravde. Kultové sci-fi R. Scotta (ako producent) sa po troch desaťročiach vracia vo veľkom štýle na filmové plátna.

Po tridsiatich rokoch od prvého filmu prichádza nový blade runner menom K (Ryan Gosling),  aby odhalil tajomstvo, ktoré môže uvrhnúť zvyšky spoločnosti do chaosu. Jeho pátranie ho  privedie až k bývalému blade runnerovi (Harrison Ford), ktorý bol tridsať rokov nezvestný...

 

Originálny názov: Blade Runner 2049
Žáner: akčný, sci-fi, thriller
Rok: 2017
Krajina pôvodu: USA
Réžia: Denis Villeneue (Prvý kontakt, Sicario: Nájomný zabijak, Enemy, Unesené, Požiare, Polytechnique, Maelström a i.)
Hrajú: Harrison Ford, Ryan Gosling, Ana de Armas (Vojnoví psi), Dave Bautista, Jared Leto, Robin Wright, Mackenzie Davis (Marťan) a i.
Hudba: Jóhann Jóhannsson, Benjamin Wallfisch, Hans Zimmer

 

 

 

 

Film o filme (anglicky):

 

O filme

Oficiálna stránka filmu: Blade Runner 2049, (anglicky): Blade Runner 2049, Facebook, Instagram, Twitter.

 

Zaujímavosti

Strach z neznámeho, bioinžinierstvo, otroctvo budúcnosti. Ridley Scott pred 35 rokmi načrtol kultovým sci-fi Blade Runner (1982) chaotickú budúcnosť a tieto čoraz aktuálnejšie témy bude riešiť aj jeho dlhoočakávané pokračovanie s názvom Blade Runner 2049.

V blížiacej sa sci-fi novinke sa môžeme tešiť na dychvyrážajúcu vizuálnu aj hudobnú stránku. Na režisérskej stoličke vystriedala Ridleyho Scotta vychádzajúca hviezda Denis Villeneuve (Sicario, Prvý kontakt), za kameru sa postavil hollywoodsky veterán Roger Deakins s 13 oscarovými nomináciami na svojom konte (napr. Vykúpenie z väznice Shawshank, Fargo, Skutočná guráž, Skyfall...) O hudbu sa postaral hlavne Islanďan Jóhann Jóhannsson (Prvý kontakt, Sicario, Teória všetkého), no do finálneho soundtracku prispejú aj fenomenálny Hans Zimmer (Inception, Dunkirk) a tiež Benjamin Wallfisch (Liek na život, Skryté čísla).

Okrem akcie a silnej hudobnej i vizuálnej stránky sa môžeme tešiť aj na excelentné herecké výkony. Pred kamerou sa popri blade runneroch Ryanovi GoslingoviHarrisonovi Fordovi ukážu aj éterický herec a spevák Jared Leto (Jednotka samovrahov, Klub poslednej nádeje), Robin Wright (Wonder Woman, House of Cards) či Dave Bautista známy najmä ako obor Drax z komiksovky - Strážcovia Galaxie.