Bociany - ZADARMO k MDD

Bociany - ZADARMO k MDD

Premietanie zadarmo ku Dňu detí. Voľné vstupenky je potrebné si vyzdvihnúť v pokladni MsKC, alebo v Mestskej knižnici M. Chrásteka. Vstup na premietanie bez lístka nebude možný.

 

 

Nájdi svoj kŕdeľ. Film od tvorcov úspešných animákov Lego príbeh a Happy Feet.

Bociany nosia deti… alebo aspoň nosievali. Teraz doručujú balíčky celosvetového obchodného internetového giganta. Najlepší doručovateľ spoločnosti, bocian Junior, má byť čoskoro povýšený. Omylom však aktivuje stroj na výrobu detí, ktorý bez akejkoľvek autorizácie vytvorí rozkošné dievčatko. Junior a jeho kamarátka Tulip, jediný človek na Bocianej hore sa zúfalo snažia doručiť svoje prvé dieťa skôr, ako sa o aktivácii stroja dozvie šéf.

Čaká ich divoká a objavná cesta, ktorá by mohla pomôcť k úplnosti nejednej rodine a vrátiť bocianom na celom svete ich pôvodné poslanie…

 

Originálny názov: Storks
Žáner: animovaná rodinná komédia
Rok: 2016
Krajina pôvodu: USA
Réžia: Nicholas Stoller, Doug Sweetland
Hrajú: Andy Samberg, Jennifer Aniston, Ty Burrell, Kelsey Grammer, Katie Crown, (v slovenskom znení): Vladimír Kobielsky, Dominika Žiaranová, Peter Rúfus, Martin Kaprálik, Pavol Topoľský, René Jankovič, Dušan Szabó a i.
Hudba: Jeff Danna, Mychael Danna

 

 

 

 

 

Zábavné propagačné Filmy o filme (anglicky):

 

O filme

Oficiálna stránka filmu: Bociany, (anglicky): Storks, Warner Bros., Facebook, Instagram, Twitter.

Soundtracks (anglicky): Kiss The Sky (Featurette), Holdin′ Out a i.

 

Zaujímavosti

Tvorcovia kinohitov Lego príbeh (2014, ceny: nominácia na Oscara, 69 cien a ďalších 59 nominácií, zárobok: viac ako 468 mil. dolárov) a Happy Feet (2006, ceny: Oscar, 18 cien a ďalších 24 nominácií, zárobok: viac ako 384 mil. dolárov) vám do kín prinášajú neuveriteľne zábavnú animovanú komédiu, v ktorej sa možno konečne dozviete odpoveď na jednu z najzásadnejších otázok nášho života. Odkiaľ prichádzajú deti? Táto obľubená otázka detí rodičov neraz dostane do úzkych... Tvorcovia vám prinášajú rodinnú zábavu pre deti, rodičov i starých rodičov. 

O inscenáciu a scenár očakávanej rodinnej komédie od štúdia Warner Bros. sa postaral režisér, scenárista, producent Nicholas Stoller. Pre anglického režiséra, ktorý má na konte úspešné komédie ako Susedia na osdstrel 1 – 2, Dostaň ho tam!, Kopačky, ide o prvý celovečerný animovaný film. V minulosti pracoval na scenári hudobnej komédie Mapeti (2011) a tento rok sa v tej istej polohe predstaví v animovanej komédii Captain Underpants ("Kapitán Spodky", 2017).

Filmy o filme (anglicky):

 

Snímka už v predstihom získala na FF v Hartlande (Indianapolis, USA) prestížnu cenu Truly Moving Picture Award, ktorej cieľom je poukázať na „inšpiratívnu silu filmovej tvorby“.

Oceňované štúdio Pixar pred siedmimi rokmi vytvorilo nádherný krátkometrážny animovaný film Partly Cloudy (2009) s podobnou myšlienkou.

Pre spolurežiséra D. Sweetlanda ide o celovečerný debut. Pochváliť sa môže spoluprácou na kultových animovaných filmoch od Pixaru: Hľadá sa Nemo, Toy Story či Rodinka úžasných.

HERECKÉ OBSADENIE

Nový titul si nenechalo ujsť niekoľko zvučných hollywoodskych mien. V pôvodnom znení sa napríklad predstavia: herec, režisér, producent Andy Samberg (ako Junior), ktorý svoj hlas v minulosti prepožičal postavičkám v animovaných filmoch Vesmírni opičiaci, Fašírky, miestami oblačno 1 - 2, Hotel Transylvánia 1 – 2.

(anglicky):

 

Obúbená herečka Jennifer Aniston (ako Sarah Gardner) sa preslávila postavou Rachel v TV sitkome Priatelia. Na konte má niekoľko úspešných komédií a koncom deväťdesiatych rokov sa objavila v hlavnej úlohe úspešného animovaného filmu Železný obor.

Ďalej napr. Kelsey Grammer (ako Hunter), ktorého mnohí poznajú z hlavnej úlohy populárneho sitkomu Frasier, má skúsenosti s dabovaním animovaných filmov ako Toy Story, Simpsonovci či Bartok úžasný.

Známy predstaviteľ drsných filmových postav Danny Trejo (ako Jasper) sa predstavil v Mapetoch alebo v Spy Kids.

Tay Burell (ako Henry Gradner), ktorý zahviezdil v TV sitkome Moderná rodinka, má skúsenosti s titulmi ako Hľadá sa Dory či Mapeti.

Vo filme sa ďalej predstavia: herečka Katie Crown (ako Tulip), Anton Starkman (ako Nate Gardner), Keegan-Michael Key (ako Alfa vlk), Jordan Peele (ako Beta vlk) a ďalší.

V dabingu (anglicky):