Bourák

Bourák


 Prosím, prečítajte si opatrenia, ktoré budete musieť dodržiavať pri vstupe do kina.


 

Ivanovi Trojanovi v komédii Ondřeja Trojana tečie do baráku aj do topánok. Od režiséra filmov Toman, Občiansky preukaz a Želary.

Bourák je komédia zo súčasnosti - trochu čierna a trochu gangsterka, plná skvelej hudby a skvelých hercov. Striedajú sa v nej absurdné situácie s romantikou a rokenrolové vypaľováky so zamilovanými slaďákmi - v podaní najlepšej kapely, akú si dokážete predstaviť.

Režisér Ondřej Trojan a scenárista Petr Jarchovský opäť spojili svoje tvorivé sily, aby podobne ako v prípade legendárneho Občianskeho preukazu priniesli divákom nezabudnuteľný filmový zážitok.

Príbeh filmu sa točí okolo Kamily (Veronika Marková), ktorá má 18 a je úplne zúfalá. Žije v meste, kde zdochol pes, práve prišla o prácu a má plné zuby svojich nedospelých rodičov. Jej otec (Ivan Trojan), večný puberťák, kšeftuje s vrakmi áut a chodí trsať rock´n´roll s babenkou, čo vyzerá ako zo starého amerického katalógu na podprsenky (Alena Pajtinková). Rezignovanú matku (Kristýna Boková) balí lokálny gangster (Jiří Macháček), ktorému padol biznis, pretože mesto zakázalo hracie automaty. Kamila sa však nevzdáva a rozhodne sa o svoju rodinu a svoje šťastie zabojovať. Len musí presvedčiť mamu, aby otcovi konečne pristrihla tie jeho vypelichané krídelká!

 

Originálny názov: Bourák
Žáner: komédia
Rok: 2020
Krajina pôvodu: ČR, SR
Réžia: Ondřej Trojan
HrajúIvan Trojan, Veronika Marková, Kristýna Boková, Jiří Macháček a i.
Scenár: Petr Jarchovský

 

 

 

O filme

Oficiálna stránka filmu: Bourák.