Brightburn

Brightburn


Pripomíname divákom, že rezervácia vstupeniek prepadá 15 MINÚT pred začiatkom filmu. Diváci s rezerváciami majú pri pokladni právo slušne sa predbehnúť (pozri viac info).

Do kinosály je ZAKÁZANÉ vstupovať s občerstvením zakúpeným mimo priestorov MsKC (VP str. 3). Ďakujeme.


 

Nový horor pod producentskou záštitou Jamesa Gunna, režiséra Strážcov Galaxie.

Čo sa stane, keď dieťa z iného sveta pristane na Zemi, ale namiesto toho, aby sa stalo hrdinom, pretvorí svoje superschopnosti v zlovestné činy?

 

Originálny názov: Brightburn
Žáner: horor
Rok: 2019
Krajina pôvodu: USA
Réžia: David Yarovesky
Hrajú: Elizabeth Banks, Meredith Hagner, Matt Jones, David Denman a i.
Hudba: Tim Williams

 

 

 

(anglicky):

 

 

 

O filme

Oficiálna stránka filmu: Brightburn, (anglicky): Brightburn, Facebook, Instagram, Twitter.

Zo zákulisia: Tlačový materiál (pdf).

 

Zaujímavosti

Azda každý pozná Supermanov príbeh. Z dieťaťa z iného sveta, ktoré pristálo na Zemi, sa vykľul neohrozený superhrdina, ktorý bojoval za slabých a ohrozených. No predstavte si, ako by to vyzeralo, keby sa z neho nestal superhrdina, ale niečo oveľa horšie a zlovestnejšie. Film, za ktorým stojí vizionársky filmár Jamesa Gunn, tvorca Strážcov Galaxie či hororu Slimák, predstavuje úplne nový filmový žáner, superhrdinský horor. 

Režisér James Gunn prevrátil príbeh o najznámejšom superhrdinovi naruby a spravil z neho prvotriedny horor. Scenár k filmu napísal jeho brat Brian a bratranec Mark, réžie sa chopil David Yarovesky, známy hororom The Hive. V rámci hororu Brightburn sa rozbehla celosvetová súťaž o návrh plagátu s tematikou filmu. Zapojiť sa môže ktokoľvek - pozri Hororkult alebo Itafilm na Facebooku.