Chlapec

Chlapec

Gréta je mladá Američanka, ktorá začne po svojom príchode do Anglicka pracovať ako pestúnka v odľahlej dedine. Po nástupe na nové pracovné miesto zistí, že osemročný chlapec, o ktorého sa má starať, je porcelánová bábika v životnej veľkosti. Jeho rodičia mu venujú rovnakú starostlivosť ako ich predchádzajúcemu živému synovi, ktorý pred dvadsiatimi rokmi zomrel, a s ktorého smrťou sa stále nemôžu vyrovnať.

Rodičia pre Grétu pripravia zoznam činností, podľa ktorého sa má o chlapca-bábiku starať. Gréte je list spočiatku na smiech a robí si z prísných pravidiel srandu. Až po rade rušivých a nevysvetliteľných udalostí si s hrôzou uvedomí, že práca pestúnky v tejto rodine bude asi jej najhoršou nočnou morou. Zdá sa totiž, že bábika je živá!

 

Originálny názov: The Boy
Žáner: horor, thriller
Rok: 2016
Krajina pôvodu: USA
Réžia: William Brent Bell (Wer, Posadnutá diablom, Stay Alive)
Hrajú: Lauren Cohan, Rupert Evans, Ben Robson, Diana Hardcastle, Jim Norton a i.
Hudba: Bear McCreary (Les, Europa Report, Chillerama, TV seriály Constantine, Cudzinka, Čierne vlajky, Agneti S.H.I.E.L.D., Battlerstar Galactica: Blood and Chrome, Da Vinciho démoni, Walking Dead, Caprica, Trauma a i.)

 

(anglicky, pozri nemecky):

 

O filme:

Oficiálna stránka filmu: Chlapec, (anglicky): The Boy, Facebook, Instagram, Twitter.

Zo zákulisia (anglicky): Behind the scenes, Interviews: L. Cohan (ako Greta Evans),  R. Evans (ako Malcolm), D. Hardcastle (ako Mrs. Heelshire), J. Norton (ako Mr. Heelshire), W. B. Bell (režisér).

Soundtrack: Bear McCreary.