Daj mi tvoje meno

Daj mi tvoje meno

Pripomíname divákom, že rezervácia lístkov prepadá 15 minút pred začiatkom filmu. Diváci s rezerváciami majú pri pokladni právo slušne sa predbehnúť (pozri viac info).

Do kinosály je zakázané vstupovať s občerstvením zakúpeným mimo priestorov MsKC (VP str. 3). Ďakujeme.

 

Milostný príbeh odohrávajúci sa počas horúceho leta na talianskom vidieku nominovaný na 4 Oscarov a 3 Zlaté glóbusy.

Keď si Eliovi rodičia pozvú na leto do domu hosťa, sedemnásťročný tínedžer z toho nie je vôbec nadšený. Spočiatku sa zdá, že s americkým študentom Oliverom toho nemajú veľa spoločného, no keď spolu začnú tráviť viac času, rozvinie sa medzi nimi niečo oveľa hlbšie než len priateľstvo… Film si po premietaní na New York Film Festival vyslúžil najdlhší potlesk v 55-ročnej histórii festivalu. 

 

Originálny názov: Call Me by Your Name; Predloha: André Aciman (kniha)
Žáner: romantická dráma
Rok: 2017
Krajina pôvodu: USA, Brazília, Taliansko, Francúzsko
Réžia: Luca Guadagnino (Oslnení slnkom, Moje meno je láska, Melissa P. a i.)
Hrajú: Armie Hammer, Timothée Chalamet, Michael Stuhlbarg, Amira Casar, Esther Garrel a i.

 

 

 

 

Soundtrack - "Mystery of Love" (pozri Lyrics):

 

O filme

Oficiálna stránka filmu: Daj mi tvoje meno, (anglicky): Call Me by Your Name, Facebook, Instagram, Twitter.

Zo zákulisia: Tlačový materiál (pdf).

 

Zaujímavosti

Až do minulého roka nemal žiaden film na prestížnom festivale v New Yorku viac než 10-minútové ovácie. Podarilo sa to až dráme Daj mi tvoje meno (Call Me By Your Name), ktorá je príbehom o prvej láske, dospievaní a hľadaní identity. Z príbehu tínedžera Elia (Timotheé Chalamet), ktorý sa zamiluje do staršieho amerického študenta Olivera (Armie Hammer), sa stal hit, ktorý má dnes tri nominácie na Zlaté glóbusy a hovorí sa o ňom ako o silnom kandidátovi na tohtoročných Oscaroch.

Daj mi tvoje meno je adaptáciou rovnomenného románu Andrého Acimana z roku 2007, ktorý sa hneď po vydaní sa stal kultovým pre celosvetovú LGBT komunitu. Réžie filmu sa chopil taliansky režisér Luca Guadagnino, ktorý je známy najmä filmami Oslnení slnkom (A Bigger Splash, 2015) a Moje meno je láska (I Am Love) s oscarovou Tildou Swinton.