Dieťa Bridget Jonesovej /dabing/

Dieťa Bridget Jonesovej /dabing/

Utrpenie najväčšej smoliarky v dejinách neskončilo. Bridget Jonesová je stále bez chlapa. „Trochu vyrástla, stala sa z nej úspešná televízna produkčná, zarába dosť peňazí, lepšie vyzerá a ešte lepšie sa oblieka, ale je to stále tá istá Bridget, ktorá priťahuje problémy ako magnet,“ hovorí o svojej najslávnejšej postave jej predstaviteľka Renée Zellweger.

Ako názov tretieho diela slávnej série napovedá, tým hlavným problémom bude tento krát neplánované tehotenstvo. Taká vec dokáže vykoľajiť i životom ostrieľanú Bridget, zvlášť keď úplne netuší, s kým to dieťa počala. A ako je to vlastne možné, keď je stále bez chlapa? Celkom jednoducho. Stačí, že v sprievode kolegyne navštívila odviazaný hudobný festival a v jeho priebehu sa vyspala s pohľadným cudzincom (Patrick Dempsey). Vzápätí sa na jednej spoločenskej akcii presvedčila, že stará láska (Colin Firth) nehrdzavie, hoci pred pár rokmi definitívne skončila. A tak je jej „šťastie“ hotové.

Pretože jej s rozlúštením zamotaného rébusu nepomôže ani ľahko cynická gynekologička (spoluscenáristka Emma Thompson), ocitne sa Bridget vo veľmi nezávideniahodnej situácii. Ako seriózny právnik Mark Darcy, tak úspešný prevádzkovateľ internetovej zoznamky Jack Quant sa k situácii postavia ako praví chlapi, odhodlaní s Bridget a ich potomkom vytvoriť usporiadanú rodinu. To samozrejme ešte netušia, že ich šanca na otcovstvo je presne päťdesiatpercentná. Ako sa blíži termín pôrodu, Bridget cíti, že bude musieť s pravdou von a hlavne, že si bude musieť vybrať, komu bude jej dieťa hovoriť „otecko“. Normálny človek by poslal oboch na testy otcovstva. Lenže Bridget Jonesová nie je normálna, ale výnimočná.

„Vďaka Bridget sa celá jedna generácia žien uistila, že je úplne v pohode zostať v sobotu večer sama doma, pozerať na televíziu, jesť pri tom chipsy priamo zo sáčku a nestresovať sa tým, že telefón ani raz nezazvoní,“ vysvetľuje Renée Zellweger mimoriadnu obľubu tejto celoživotnej smoliarky, ktorá neprestáva dúfať, že sa k nej šťastie konečne postaví čelom. Že by to už tentokrát vyšlo?

 

Originálny názov: Bridget Jone′s Baby
Žáner: romantická komédia
Rok: 2016
Krajina pôvodu: VB, Francúzsko, USA
Réžia: Sharon Maguire
Hrajú: Renée Zellweger, Colin Firth, Patrick Dempsey, Emma Thompson, Jim Broadbent a i.
Hudba: Craig Armstrong

 

 

 

Hudobný klip -"Still Falling For You" (pozri tracklist):

 

O filme

Oficiálna stránka filmu: Dieťa Bridget Jonesovej, (anglicky): Bridget Jone′s Baby, Facebook, Instagram, Twitter.

 

Zaujímavosti

Dieťa Bridget Jonesovej (US: Bridget Jone′s Baby) je tretia časť dnes už kultovej série, ktorá vychádza po dvanásťročnej pauze. Sériu tvoria filmy Denník Bridget Jonesovej (Bridget Jone′s Diary, 2001, ceny: nominácia na Oscara, 8 cien a ďalších 29 nominácií) a Bridget Jonesová: S rozumom v koncoch (Bridget Jone′s: The Edge of Reason, 2004, ceny: Zlatý Glóbus, 7 nominácií). Najúspešnejší prvý film série celosvetovo zarobil takmer 282 mil. dolárov, čo je viac ako desaťnásobok svojich nákladov.

Zatiaľ čo prvé dva filmy vychádzajú z rovnomenných bestsellerov: Denník Bridget Jonesovej (Bridget Jones’s Diary, 1996) a Bridget Jonesová: S rozumom v koncoch (Bridget Jones: The Edge of Reason, 1999), tak tretí film vznikol na základe spolupráce spisovateľky série Helen Fielding so scenáristom D. Mazerom (Dávam tomu rok, Bruno, TV seriál Da Ali G. Show) a známou herečkou, scenáristkou (Kúzelná opatrovateľka, Wit, Rozum a cit, Cambridge Footlights Revue) Emmou Thompson. E. Thompson súčasne stvárni postavu doktorky Rawlingsovej.

Film o filme (anglicky):

 

Dej filmu sa odohráva pred treťou knihou H. Fieldingovej (Facebook) s názvom Bridget Jones: Zbláznená do chlapa (Bridget Jones: Mad About the Boy, 2013). Kniha sa takisto dostala na zoznam bestsellerov, predalo sa jej viac ako milión kusov a bola preložená do 32 jazykov. Spisovateľka, scenáristka a príležitostná herečka H. Fieldingová za svoje knihy získala nieľkoľko prestížnych ocenení.

Na režisérsky post sa po rokoch vrátila Sharon Maguire (Denník Bridget Jonesovej, V plameňoch, Päť príbehov šialenstva, kolekcia videoklipov R.E.M: This Film Is On), ktorá odštartovala známu sériu. Príbeh hlavnej hrdinky nápadne pripomína anglickú klasiku s názvom Pýcha a predsudok (1813) od Jane Austenovej. Pri hlbšom pohľade nešlo len o ľúbostný román, ale súčasne aj o štúdiu spoločnosti.

(anglicky):

 

Údajne Fieldingovú (spoluscenáristka celej série) filmárka inšpirovala na vytvorenie postavy, ktorú už v prvom filme stvárnila Sally Phillips (ako Shazzer). S. Maguire tak na poste tretieho filmu vymenila pôvodne zvažovanú režisérsku dvojicu Paul Feig (Krotitelia duchov, Špión, Drsňačky, Dámska jazda) a Peter Cattaneo (Rocker, Lucky Break, Donaha!, TV seriál Rev.).

Okrem Renée Zellweger (ako Bridget Jones), ktorá už v predchádzajúcich filmoch dobrovoľne nabrala na váhe, sa opäť predstaví aj Colin Firth (ako Mark Darcy). Jonesovej dvojnásobný filmový milenec Hugh Grant (ako Daniel Cleaver) sa v novinke neobjaví. Naposledy ste ho mohli vidieť v komédii Božská Florence po boku Meryl Streep.

Nováčikom na palube je miláčik ženského publika Patrick Dempsey (ako Jack Qwant). Diváci ho určite poznajú z TV seriálu Klinika Grace/ Chirurgovia či z viacerých romantických komédií (málokto by tipoval, že v januári oslávil päťdesiatku).

Zábery z natáčania a rozhovory (anglicky):

 

KINO HRON ODPORÚČA

Ako príbeh a herecké obsadenie napovedá, film určite osloví milovníkov romantických filmov. Tajomstvom úspechu série bolo aj to, že mnoho diváčok (medzi fanúšikmi sa nájde aj mnoho mužov) sa s touto postavou dokázalo stotožniť. Po Matkách rebelkách je aj nasledujúci titul vhodný napr. na dámsku jazdu.

Novinka má výborne našliapnuté, na domádich i zahraničných filmových portáloch zbiera vysoké hodnotenia. Dokonca šliape na päty najúspešnejšiemu prvému filmu série a sami sme zvedaví, kam to dotiahne.