Dievča vo vlaku

Dievča vo vlaku

To, čo vidíš, ťa môže zraniť.

Film natočený podľa bestselleru, ktorý šokoval svet. Rachel (Emily Blunt) každé ráno cestuje rovnakým vlakom do Londýna, aby nikto z jej okolia neprišiel na to, že prišla o prácu. Je celkom na dne - jej manželstvo sa rozpadlo a musela sa presťahovať do lacného podnájmu.

V jednom z domov pri železničnej trati pozoruje šťastný a na prvý pohľad dokonalý pár a celkom im závidí. Jedného dňa však v tom dome uvidí niečo veľmi zvláštne a od toho okamihu za začne odvíjať šokujúci príbeh, ktorý jej obráti život naruby.

 

Originálny názov: The Girl on the Train
Žáner: thriller
Rok: 2016
Krajina pôvodu: USA
Réžia: Tate Taylor
Hrajú: Emily Blunt, Rebecca Fergusson, Haley Bennett, Luke Evans a i.
Hudba: Danny Elfman

 

 

 

(anglicky, pozri nemecky):

 

O filme

Oficiálna stránka filmu: Dievča vo vlaku, (anglicky): The Girl on the Train, Facebook, Twitter.

Soundtrack: Danny Elfman.

 

Zaujímavosti

Filmová novinka vychádza z rovnomenného debutového románu anglickej autorky P. Hawkins. Kniha Dievča vo vlaku vyšla v januári 2015 a viacerí kritici dielo označili ako ďalšie Stratené dievča (Gone Girl, 2012). Toto označenie je myslené ako pochvala, keďže autorke rovnomenného bestselleru G. Flynn sa knihou podarilo vzbudiť veľkú pozornosť.

Na motíve knihy G. Flynn vznikla i veľmi úspešná dráma Stratené dievča (Gone Girl, 2014, ceny: nominácia na Oscara, 64 cien a 169 nominácií), v hlavnej úlohe s B. Affleckom (ako Nick Dunne) a atraktívnou Rosamund Pike (Amy Dunne). Snímku zinscenoval David Fincher (Muži, ktorí nenávidia ženy, Podivný prípad B. Buttona, Zodiac, Úkryt, Klub bitkárov, Sedem a i.). Titul celosvetovo zarobil takmer 370 mil. dolárov.

Nový film, inšpirovaný úspechov predchodcu, dostal zelenú a jeho rozpočet je odhadovaný na 45 mil. dolárov. Knižná predloha Dievča vo vlaku sa zaradila medzi najúspešnejšie publikácie minulého roka (kniha nechýba ani v literárnom fonde našej Mestskej knižnice M. Chrásteka). Filmové práva na román si už v predstihu zabezpečilo známe štúdio DreamWorks.

Film o filme (anglicky):

 

Obidva filmy sa aj v našom priestore konečne dočkajú vzájomnej konfrontácie (obidve knižné predlohy figurovali na zozname bestsellerov), bezpochyby bude dôležitým menovateľom úspechu i vízia toho-ktorého režiséra, zvyšok je už na vkuse divákov.

RÉŽIA A SCENÁR

O adaptáciu románovej predlohy sa postaral americký herec, scenárista a režisér Tate Taylor (Get On Top – Príbeh Jamesa Browna, oscarový Čiernobiely svet, TV seriál Grace a Frankie).

O scenár filmu sa postarala americká producentka, herečka a scenáristka Erin Cressida Wilson (Muži, ženy a deti, Choe, Fur: An Imaginery Portrait of Diane Arbus, Sekretárka, TV seriál Vynil a i.).

Z natáčania + rozhovory (anglicky):

 

HERECKÉ OBSADENIE

V silnej ženskej hereckej zostave sa predstaví: Emily Blunt (Sicario, Looper – Nájomný zabijak, Lososy v Jemene) ako Rachel, švédsky objav R. Ferguson (Božská Florence, Mission Impossible: Národ grázlov, Hercules) ako Anna, Haley Bennet (Sedem statočných, Hardcore Henry, Equalizer) ako Megan, L. Prepon (TV seriál Orange is the New Black) ako Cathy, Allison Janney (Hodiny, Americká krása, Vlk, TV seriál Západné krídlo) ako policajná dôstojníčka Riley či Lisa Kudrow (TV seriál Priatelia) ako Martha.

Pred anglickou herečkou, držiteľkou Zlatého Glóbusu, Emily Blunt sa na rolu zvažovala sympatická Austrálčanka Margot Robbie (Jednotka samovrahov, Legenda o Tarzanovi), pred Haley Bennett zase Kate Mara (Fantastická štvorka, Ostreľovač, TV seriál Dom z kariet).

V úlohe mužského protagonistu Scotta, ktorého stvárni anglický rodák Luke Evans (Rýchlo a zbesilo 6 – 7, Hobit 2 – 3, Havran, Blesk, Traja mušketieri, Vojna bohov, Súboj Titanov a i.), bol zvažovaný obľúbený americký herec Chris Evans (série Captain America, Avengers a i.).

Rachelinho (Emily Blunt) exmanžela Toma, žijúceho s Annou (R. Fergusson), stvárni scenárista, režisér a herec Justin Theroux (Zoolandet 1 – 2, Tropická búrka, Miami Vice, Americké psycho, TV seriál The Lefttowers, Alias a i.).

Londýnska premiéra (anglicky):