Dubček

Dubček

Pripomíname divákom, že rezervácia lístkov prepadá 15 minút pred začiatkom filmu. Diváci s rezerváciami majú pri pokladni právo slušne sa predbehnúť (pozri viac info).

Do kinosály je zakázané vstupovať s občerstvením zakúpeným mimo priestorov MsKC (VP str. 3). Ďakujeme.

 

Krátka jar, dlhá zima. Historicky prvý hraný slovenský film o politikovi a štátnikovi Alexandrovi Dubčekovi. Podľa skutočných udalostí.

Trvalo to krátko. Eufória z pocitu slobody, viera, že sa napravia chyby minulosti, presvedčenie, že sa Československo zmení na demokratickú krajinu a ľudia budú slobodní. Na čele mnohých významných spoločenských zmien stál koncom 60-tych rokov 20. storočia Alexander Dubček. Charizmatický štátnik s dobráckym úsmevom, ktorý vzbudzoval v ľuďoch nádej, že začnú konečne slobodne dýchať. Lenže to, čo Dubček mienil, Brežnev rýchlo zmenil.

Do Československa vtrhli 21. augusta 1968 vojská piatich armád Varšavskej zmluvy a demokratizačný proces v našej krajine definitívne pochovali. Takto sa začína historicky prvý hraný film o veľkom mužovi československých i slovenských dejín Alexandrovi Dubčekovi... 

 

Originálny názov: Dubček; pôvodné: Krátka jar, dlhá zima; Ľudská tvár; Predloha: Ľuboš Jurík (kniha)
Žáner: historická dráma
Rok: 2018
Krajina pôvodu: SR
Réžia: Laco Halama
Hrajú: Adrián Jastraban, Táňa Radeva, Volodymir Nečeperenko, Vladimír Hrabal, Jiří Zapletal, Radoslav Šopík, Peter Trník, Ivo Novák, Oleksander Loginov, Jurij Skliar a i.
Hudba: Ľubica Čekovská

 

 

 

O filme

Oficiálna stránka filmu: Dubček.

Zo zákulisia: Pravda.sk, Kinema.sk, Cas.sk, Teraz.sk.