Dumbo

Dumbo


Pripomíname divákom, že rezervácia vstupeniek prepadá 15 MINÚT pred začiatkom filmu. Diváci s rezerváciami majú pri pokladni právo slušne sa predbehnúť (pozri viac info).

Do kinosály je ZAKÁZANÉ vstupovať s občerstvením zakúpeným mimo priestorov MsKC (VP str. 3). Ďakujeme.


 

Walt Disney a vizionársky režisér T. Burton prinášajú nové dojímavé spracovanie príbehu o lietajúcom slonovi. Od režsiséra filmov Alica v krajine zázrakov, Charlie a továreň na čokoládu či Nožnicovoruký Edward.

Majiteľ cirkusu Max Medici (Danny DeVito) poverí bývalú hviezdu Holta Farrier (Colin Farrell) a jeho deti Milly (Nico Parker) a Joe (Finley Hobbins), aby sa starali o novorodeného slona, ktorý je svojimi obrovskými ušami na smiech publiku v upadajúcom cirkuse. Ale potom, čo sa zistí, že Dumbo vie lietať, zažíva cirkus neuveriteľný návrat. Zároveň sa o Dumba veľmi zaujíma podnikateľ V.A. Vandevere (Michael Keaton), ktorý angažuje "podivného tlstokožca" pre svoj najnovší zábavný podnik Dreamland.

Dumbo stúpa na vrchol slávy vďaka spoločným vystúpeniam s očarujúcou a okázalou kráľovnou vzduchu Colette Marchantovou (Eva Green). Čoskoro však Holt Farrier zisťuje, že pod nablýskaným povrchom zábavného podniku Dreamland, sa skrýva nejedno temné tajomstvo.

 

Originálny názov: Dumbo
Žáner: rodinný, fantasy
Rok: 2019
Krajina pôvodu: USA
Réžia: Tim Burton
Hrajú: Colin Farrel, Michael Keaton, Danny DeVito, Eva Green, Alan Arkin, Finley Hobbins, Nico Parker a i., (v slovenskom znení): Ella Maturkaničová (Milly), Henrieta Mičkovicová (Colette), Ján Koleník (Holt), Dušan Tarageľ (Medici), Andy Kummer (Joe), Alfréd Swan (Vandevere) a i.
Hudba: Danny Elfman

 

 

 

(anglicky):

 

Filmy o filme (anglicky):

 

O filme

Oficiálna stránka filmu: Dumbo, (anglicky): Dumbo (Disney-USA-Movies), Facebook, Instagram, Twitter.

Zo zákulisia: Tlačový materiál (pdf).