Equalizer 2

Equalizer 2

Pripomíname divákom, že rezervácia lístkov prepadá 15 minút pred začiatkom filmu. Diváci s rezerváciami majú pri pokladni právo slušne sa predbehnúť (pozri viac info).

Do kinosály je zakázané vstupovať s občerstvením zakúpeným mimo priestorov MsKC (VP str. 3). Ďakujeme.

 

Na koho je spravodlivosť krátka, ten sa bude zodpovedať jemu. Od režiséra filmov Sedem statočných, Ostreľovač či Training Day.

Equalizer 2 nadväzuje na prvý film, v ktorom bývalý člen elitnej špeciálnej jednotky Robert McCall predstieral vlastnú smrť, aby mohol dožiť v pokoji bostonského predmestia. Vďaka vlastnému zmyslu pre spravodlivosť sa však nechal zatiahnuť do súboja s ruskou mafiou. Vieme, čoho všetkého je Robert schopný, aby priniesol spravodlivosť tým, ktorí už stratili všetku nádej. Ako ďaleko však zájde, keď sú v ohrození jeho najbližší?

 

Originálny názov: The Equalizer 2
Žáner: akčný, krimi, thriller
Rok: 2018
Krajina pôvodu: USA
Réžia: Antoine Fuqua
Hrajú: Denzel Washington, Pedro Pascal, Bill Pullman, Melissa Leo a i.
Hudba: Hanry Gregson-Williams

 

 

 

Filmy o filme (anglicky):

 

O filme

Oficiálna stránka filmu: Equalizer 2, (anglicky): The Equalizer 2, Facebook, Instagram, Twitter.

 

Zaujímavosti

Kariéra Denzela Washingtona je bohatá na herecké roly aj úspechy. Snáď najuniverzálnejší herec svojej generácie má na konte dvoch Oscarov, tri Zlaté glóbusy a jednu cenu Tony. Jedna vec mu však v hereckom životopise chýba - nikdy nehral v pokračovaní vlastného filmu - Equalizer (The Equalizer, 2014). To sa však zmení toto leto, keď sa na plátna vráti ako Robert McCall, bývalý príslušník elitnej jednotky CIA, v akčnom krimi thrilleri Equalizer 2.

V ohrození sú tentokrát jeho najbližší a Robert sa musí vyrovnať s vlastnou minulosťou. „Je to príbeh o tom, čo sa môže stať ľuďom, ktorých McCall pustil do svojho života. Bol mužom, ktorý nikoho nemal, no teraz k sebe niekoho pustil a nedopadne to dobre," pokračuje Washington.

Fanúšikov tiež poteší, že na režisérsku stoličku sa vracia veterán Antoine Fuqua, ktorý medzi časom natočil napríklad úspešný westernový remake Sedem statočných. "S Antoineom máme za sebou veľa úspechov," hovorí herec.. "V týchto typoch filmov je výborný, naozaj ich vie robiť." A kritici Washingtonovi dávajú za pravdu, viacerí po americkej premiére ocenili najmä výborne vystavané akčné scény či herecké výkony.