Willy a kúzelná planéta

Vesmírne animované dobrodružstvo malého Willyho. Od tvorcov filmu Esá z pralesa.

Malý Willy cestuje so svojimi rodičmi, prieskumníkmi, vesmírom. Ich kozmická loď v poli asteroidov exploduje. Willy sa ocitne v záchrannej kapsuly s robotom Buckom sám bez rodičov a na neznámej planéte. Planéta skrýva rôzne nebezpečenstvá a nástrahy. Týmto dvom stroskotancom nezostane nič iné, len sa vydať na prieskum tejto neznámej oblasti a čakať na záchranu.

Willy a robot Buck na planéte objavujú mnohé zvláštne veci. Planéta im umožní nové poznania a stretnutia, niekedy komické, inokedy nebezpečné. Objavujú prekvapujúce formy života, rôznorodú faunu. Stretávajú mimozemšťana, a iné zvláštne bytosti, rastliny, veci, zvieratá. A keď si naši hrdinovia myslia, že si konečne planétu zdomácnili čudesná planéta potvrdí opak časopriestoru a naši hrdinovia sa opäť dostávajú do nových dobrodružstiev.

Spracovania animovaného rodinného príbehu Willy a kúzelná planéta sa ujala trojica skúsených tvorcov: Eric Tosti (réžia a scenár), David Alaux (scenár) a Jean-Francois Tosti (scenár), ktorí si získali srdcia malých divákov už svojim animákom Esá z pralesa.

Originálny názov: Terra Willy: Planète inconnue
Žáner: animovaný, rodinný
Rok: 2019
Krajina pôvodu: Francúzsko
Réžia: Eric Tosti
Hrajú: Edouard Baer, Jason Anthony, Barbara Tissier a i.
Hudba: Olivier Cussac

V dabingu:

Oficiálna stránka filmu: Willy a kúzelná planéta, (francúzsky): TERRA WILLY, Planète inconnue (TAT Productions), Facebook.