Vtedy v Hollywoode

Deviaty film Quentina Tarantina...

V deviatom filme kultového režiséra Quentina Tarantina sa televízny herec (Leonardo DiCaprio) a jeho dlhoročný kaskadér (Brad Pitt) rozhodnú presadiť pri filme na konci zlatej éry Hollywoodu v roku 1969 v Los Angeles.

Originálny názov: Once Upon a Time... in Hollywood
Žáner: charakterová dráma, čierna komédia
Rok: 2019
Réžia: Quentin Tarantino (Osem Hrozných, Divoký Django, Nehanební bastardi, Grindhouse: Auto zabijak, Kill Bill 1 - 2, Jackie Brown, Pulp Fiction, Gauneri)
Hrajú: Leonardo DiCaprio, Brad Pitt, Margot Robbie, Kurt Russell, Al Pacino, Dakota Fanning, Timothy Olyphant, Luke Perry a i.
Kamera: Robert Richardson (Osem Hrozných, Svetová vojna Z, Divoký Django, Prekliaty ostrov, Nehanební bastardi, Kill Bill 1 - 2, Casíno, Wall Street, Čata a i.)

Film o filme (anglicky):

Premiéry:

(anglicky):

Oficiálna stránka filmu: Vtedy v Hollywoode, (anglicky): Once Upon a Time in Hollywood, Facebook, Instagram, Twitter.

"Tarantino sa narodil, aby natočil tento film," napísal v emotívnej reakcii po premiére očakávaného filmu Vtedy v Hollywoode americký kritik Joe Utichi. A nebol jediný. Kritici sú po exkluzívnom uvedení novinky Quentina Tarantina v Cannes celí bez seba a nešetria naň chválou (Tarantino požiadal všetkých, aby neprezrádzali dej fillmu, pozri list).

A hoci ostatní diváci si na film budú musieť počkať až do leta, producenti pred svetovou premiérou predstavili nový trailer k filmu, v ktorom sa po prvýkrát na striebornom plátne stretnú dve z najväčších hviezd súčasnosti, Leonardo DiCaprioBrad Pitt, ktorým budú sekundovať magická Margot Robbie a legendárny Al Pacino. Tarantino odhaľuje svojsky pohľad na svet Hollywoodu v 60. rokoch.

V deviatom filme kultového režiséra Quentina Tarantina sa televízny herec Rick Dalton (Leonardo DiCaprio) a jeho dlhoročný kaskadér Cliff Booth (Brad Pitt) rozhodnú presadiť pri filme na konci zlatej éry Hollywoodu v roku 1969 v Los Angeles. Quentin Tarantino, dvojnásobný držiteľ Oscara a autor kultových filmov ako Pulp Fiction, Nehanební bastardi či Divoký Django, je známy svojim jedinečným filmáskym pohľadom a originálnymi príbehmi, v ktorých štýlovo prepája napätie, akciu, drsný humor a mnohé odkazy na najväčšie kinohity minulého storočia.

V novinke sa má popri hlavnej dvojici objaviť aj viacero skutočných historických postáv ako Bruce Lee či Steve McQueen a postavy DiCapria a Pitta sa zapletú aj do neslávneho besnenia masového vraha Charlesa Mansona. Spomínané herecké obsadenie dopĺňajú ďalšie známe tváre - Kurt Russell (Strážcovia Galaxie 2), Dakota Fanning (Súmrak), Damian Lewis (Homeland), Bruce Dern (Nebraska), Tim Roth (Osem hrozných) či nedávno zosnulý Luke Perry (známy najmä z TV seriálu Beverly Hills 90210), ide o jeho posledný film.

Deviaty film kultového filmára plný hereckých hviezd má už za sebou svoju americkú premiéru a zamilovali si ho diváci aj filmoví kritici. O tom svedčí aj premiérový víkend, počas ktorého film v USA zarobil viac než 41 miliónov dolárov, vďaka čomu v tomto rebríčku predbehol aj Tarantinovu snímku Nehanební bastardi. Kritici majú na film rovnaký názor, film považujú za jeden z najlepších Tarantinových filmov a hovoria o hereckom koncerte jeho hlavných hviezd.

Page created in 0,321443 seconds.