Kto je ďalší?

Stať sa to môže každému! Inšpirované skutočnými príbehmi... Od režiséra filmu RYTMUS: Sídliskový sen.

Nový slovenský film Kto je ďalší? režiséra a scenáristu Mira Drobného, ktorý je autorom úspešných projektov Rytmus – sídliskový sen a ovce.sk, je inšpirovaný tromi skutočnými príbehmi zo Slovenska, Ruska a Kanady. Osudy hlavných hrdinov zmenil internet a priviedol ich až na hranicu života a smrti.

Film začína prvým príbehom, ktorý sa venuje a zobrazuje momentálne veľmi aktuálnu tému - kyberšikanu. Hlavnú úlohu v ňom stvárňuje známa slovenská reperka Aless Caparelli, ktorá vo filme čelí a bojuje proti tomuto problému. Šnúru koncertov končí reperka Aless (Aless Caparelli) predstavením vo svojom rodnom meste. Do hľadiska sa posadia učitelia a spolužiaci, ktorí ju pred pár rokmi dohnali až k pokusu o samovraždu. Po tejto tragédii začala písať texty a spievať. Rozhodla sa, že raz sa vráti a všetko im povie priamo do očí. Televízny štáb zapína kamery a zachytáva Alessin posledný boj so šikanou...

Extrémny fenomén "rooftopping" predstavia v druhom príbehu dvaja najznámejší rooftopperi na svete Oleg (Vitaliy Raskalov) a Vadim (Vadim Makhorov). S kamerami na hlavách a bez akéhokoľvek istenia, protizákonne zdolávajú jednu výškovú budovu za druhou po celom svete. Ich slávu zatieňuje iba krásna Angela (Angela Nikolau). Rozhodnú sa, že na výstup v areáli atómovej elektrárni priberú aj ju. Aby získali najkrajší záber s najväčším počtom lajkov riskujú svoje životy, ale i jej srdce.

Film uzatvára tretí príbeh, ktorý sa sústredí na tému sexuálneho zneužívania. V hlavných úlohách sa v ňom predstavia americký herec Brian Caspe (Hellboy, Mission Impossible, Operácia Anthropoid) a mladá američanka Anita Sonnberger, ktorá hrá dievča dotlačené do bezvýchodiskovej situácie s rozhodnutím prehovoriť. I keď nie tak úplne. Začne rozprávať svoj príbeh sexuálneho vydierania bez toho aby vyslovila, čo i len jedno slovo. Bude to stačiť na jej záchranu? Známu slovenskú speváčku Celeste Buckingham príbeh mladého dievčaťa oslovil natoľko, že sa rozhodla pripraviť k filmu titulnú pieseň pod názvom "Voiceless". Ďalšie titulné skladby k filmu pripravila spevácka hviezda svetového formátu Demi Lovato a už spomínaná slovenská reperka Aless.

Originálny názov: Kto je ďalší?; Who's Next
Žáner: thriller
Rok: 2019
Krajina pôvodu: SR
Réžia: Miro Drobný
Účinkujú: Brian Caspe (USA), Anita Sonnberger (USA), Alessia Capparelli (SK), Peter Brajerčík (SK), Stanislav Staško (SK), Vitaliy Raskalov (UA), Vadim Makhorov (RU), Angela Nikolau (RU) a i.
Hudba: Šimon Tomáš

Hudobné klipy:

Oficiálna stránka filmu: Kto je ďalší?, Bontonfilm, Facebook, Instagram.

Zo zákulisia: Tlačová správa (pdf).

Doba internetu nás privádza na tenký ľad života a smrti. Tak, ako to hovorí slogan filmu, stať sa to môže každému a každý z nás je ohrozený. Pre "lajky" na sociálnych sieťach je dnešná generácia ochotná riskovať vlastný život. Film otvára aj umlčanú tému sexuálneho zneužívania detí. Hovorme o týchto témach nahlas!

Originálna snímka vyrozprávaná jazykom dnešnej generácie pochádza z pera režiséra Mira Drobného, ktorý stojí za mimoriadne úspešným filmom o slovenskom rapovom fenoméne - Rytmus, sídliskový sen. Premiéra filmu Kto je ďalší? je naplánovaná od 22. augusta a do kín ju prinesie distribučná spoločnosť Bontonfilm, no už teraz sa film teší mimoriadnym úspechom. Kritické filmové oko festivalov nadchla aktuálnosť a jedinečnosť tém, ktorým sa film venuje.

Hudobne sa na filme podieľali speváčka Celeste Buckingham, slovenská raperka Aless Caparelli, britský spevák Liam Adams či americká hviezda, ktorá má na konte aj niekoľko nominácií na Grammy, Demi Lovato. Prvý soundtrack priniesla obľúbená speváčka Celeste Buckingham, ktorej skladba "Go Away“,sa ocitla aj v americkom hudobnom rebríčku Bilboard. Emotívny song s názvom #Voiceless je jej osobnou výpoveďou a aj preto sa Celeste Buckingham rozhodla participovať na tomto filme:

"Mám osobné skúsenosti, ktoré sú podobné tým z filmu, čo sa týka príbehu sexuálneho zneužitia. Verím, že hudba je univerzálnym jazykom a že cez ňu vieme riešiť aj témy, ktoré sú niekedy až príliš náročné na bežnú debatu. Dúfam, že ľudia sa po vzhliadnutí tohto filmu zamyslia nad svojimi blízkymi, ktorí si možno niečím podobným prešli, alebo prechádzajú, a nebudú ich za to súdiť, ale práve naopak, im budú oporou," povedala o spolupráci na filme Kto je ďalší? speváčka Celeste Buckingham.

V hereckých úlohách sa môžeme tešiť na vynikajúceho herca Petra Brajerčíka, autorku jedného zo soundtrackov - Aless Caparelli, no objavia sa aj hviezdy svetového formátu. Napríklad charizmatický Brian Caspe z Californie, modelka Angela Nikolau, ktorá rada lozí po najvyšších budovách sveta, či mladí ruskí "rooftopperi" Vadim Makhorov, Vitaliy Raskalov venujúci sa tiež nebezpečnej zábavke lozenia po vysokánskych budovách.

Autentickosť prostredia podtrhli aj reálne lokality, v ktorých sa príbehy v skutočnosti udiali. Filmoví protagonisti tak postupne pracovali vo Francúzsku, Číne, Honkongu, Južnej Kórei, Českej republike a Slovensku.

Víťazné ocenenia si film odniesol z medzinárodného festivalu v Minsku a v Moskve. Medzi ďalšie ocenenia patria nominácie na 21. ročníku Medzinárodného festivalu v Barcelone, 12. ročníku Medzinárodného festivalu v škótskom Glasgowe, 20. ročníku Medzinárodného filmového festivalu vo francúzskom Aubagne. Ďalšie ocenenia prišli z festivalov v Bukurešti, Istanbule, Mumbai, Lagose či amerického Kentucky. "Záujem medzinárodnej odbornej verejnosti nás príjemne potešil. Na festivaloch zaujala aktuálnosť a kontroverznosť tém, autentickosť a emocionálnosť príbehov," povedal režisér Miro Drobný (pozri Magazinexclusive).

Page created in 0,263283 seconds.