EXPEDIČNÁ  KAMERA  2020

EXPEDIČNÁ KAMERA 2020


Rezervácia lístkov nie je možná.
Vstupenky zakúpite len osobne v pokladni MsKC, alebo v Knižnici M. Chrásteka v čase
otváracích hodín.

 Maximálna kapacita kinosály na 1 premietanie je 105 divákov na vopred určených sedadlách, pričom pri sebe môžu sedieť najviac 2 osoby (rodinní príslušníci alebo partneri).

 Prosím, prečítajte si opatrenia, ktoré budete musieť dodržiavať pri vstupe do kina.


 

Film • Dobrodružstvo • Divoká príroda • Neuveriteľné výkony • Expedície • Tie najlepšie cestovateľské a dobrodružné filmy z medzinárodnej i domácej produkcie... v našom kine.

Medzinárodný filmový festival EXPEDIČNÁ KAMERA je najväčšia cestovateľská a outdoorová akcia v ČR. Je filmový festival, ktorý už od roku 2009 prináša do kín tie najlepšie cestovateľské a dobrodružné filmy z medzinárodnej i domácej produkcie. Výpravy do vnútra džungle i púšte, neuveriteľné výkony na skalách, plavby cez oceány i po divokých riekach, adrenalínové šialenstvo, návštevy domorodých kmeňov, stovky ubehnutých kilometrov i putovanie na dvoch kolesách, outdoorové hviezdy i neznámi a napriek tomu úžasní cestovatelia, to všetko máte možnosť zažiť počas festivalu.

Premietania môžete navštíviť na dvesto miestach v Českej republike i na Slovensku. Príďte nasať atmosféru diaľok, obdivovať pozoruhodné výkony a načerpať inšpirácie k vlastným cestám.

V tohtoročnom programe (11. ročník) nájdete 5 filmov.

Tohtoročnou inšpiráciou vám môže byť snímka Boy Nomad dokumentujúci prvé veľké putovanie mladého nomáda v Mongolsku, Tieň Jaguára či radšej návštevu dobrosrdečného kmeňa indiánov uprostred venezuelskej džungle, zjazd divokej rieky Sary Jaz v hlbokom údolí pohoria Tian Shan, odhodlanie kubánskych suferov postaviť sa vlnám i režimu vo filme Surf Cuba, alebo nahliadnutie do duší športovcov, ktorí sa odhodlali prekonať behom závodu nie len celý beskydský hrebeň, ale predovšetkým samých seba pri závode B7 - 97 kilometrov, ktoré ti zemnia život.

 

⇒ Poradie premietania filmov sa dozviete priamo na festivale

Katalóg filmov

 

...

 

 

 

(anglicky):

 

 

 

O festivale

Oficiálna stránka (česky): Expediční kamera, Facebook, YouTube.