Chlpáčikovia

Chlpáčikovia


Rezervovať sa dajú iba nemiestenkové lístky = zadávate iba množstvo lístkov.
Sedenie je nemiestenkové, ľubovolné, bez obmedzenia.
=> AKTUÁLNE  OPATRENIA <=
 


 

Koncom to všetko začína.

OPka a  ED sú súrodenci patriaci do živočíšneho druhu chlpáčikov. Chlpaté zvieratká, ktoré vyzerajú ako šištičky,  žijúce na na Galapágoch v roku 1835. Ed je namosúrený pesimista a Opka nadmieru energická neustále okolo seba vytvárajúca chaos. 

Opka  Edom narazia na záhadný kvet, ktorý ich po roztvorení, vtiahne do časového portálu, z ktorého sa vynoria v dome v modernom Šanghaji. Zoznámia sa tu s Clarancom, rozkošným, malým psíkom.

Clarance sa im snaží pomôcť pochopiť, na akom mieste a v akom čase sa nachádzajú. Zoberie ich do múzea, kde s hrôzou zistia, že chlpáčikovia vymreli v roku 1835. Opka Ed si uvedomia, že sa musia vrátiť a svoj druh zachrániť.

Trojica sa pomocou iného časového kvetu dopraví  na miesto, ktoré existuje  mimo priestoru a času. Nanešťastie, Opka Ed spôsobia ďalšiu nehodu, ktorou dostanú Claranca na neznáme mieste do neznámeho času. Opka Ed nevedia, čo robiť, a vtom sa zoznámia s Nevyhynutými, s rodinou čudných, vyhynutých tvorov, ktoré už celú večnosť žijú v bezpečí Časového terminálu.

Opka si uvedomí, že za všetko môže ona, a sama vyráža domov späť do roku 1835, aby varovala ostatných chlpáčikov pred vyhynutím.

Na ostrove sa znenazdania objaví Clarance, a vyjde najavo, že on je dôvodom, prečo chlpáčikovia vyhynuli. Už sa zdá, že Opka a chlpáčikovia stratili všetku nádej, keď vtom sa na scéne zjaví Ed spolu s Nevyhynutými, a zabránia katastrofe.

Opky Eda sa pre chlpáčikov  nakoniec stanú hrdinovia a chlpáčikovia zostanú žiť medzi ľuďmi na večné veky. 

Chlpáčikovia, animovaný príbeh od troch scenáristov kresleného seriálu Simsonovci a režiséra filmu Simsonovci vo filme.

 

Originálny názov: Extinct
Žáner: animovaný, rozprávka
Rok: 2020
Krajina pôvodu: V. Británia
Réžia: David Silverman, Raymond S. Persi

 

 

Oficiálna stránka filmu: Chlpáčikovia.