Martin a tajomstvo lesa

Čas a miesto konania


Maximálny možný počet rezervovaných vstupeniek na jednu objednávku je 8. V prípade záujmu o väčší počet vstupeniek kontaktujte pokladňu MsKC.

Martin a tajomstvo lesa


Rezervovať sa dajú iba nemiestenkové lístky = zadávate iba počet lístkov.
Sedenie je nemiestenkové, ľubovolné, bez obmedzenia.
=> AKTUÁLNE  OPATRENIA <=
 


 

Už čoskoro budete potrebovať odvahu... urobiť niečo veľké.

Deti zo skautského oddielu trávia svoje letné prázdniny na mieste, ktoré je ukryté uprostred hôr v romantickej lesnej oblasti. Tentokrát však skauti prichádzajú do svojho lesa naposledy. V dôsledku plánu ťažiť tu lítium môže ich divočina navždy zmiznúť...

Hrdinom filmu je 11-ročný Martin, mestský chlapec rozmaznaný civilizačnými vymoženosťami, ktorého jeho otec prihlási do tábora uprostred divočiny, aby zažil „skutočné dobrodružstvo“. Lenže táborové hry Martina vôbec nebavia, radšej by trávil čas so svojím mobilom. V noci sa preto rozhodne z tábora utiecť, les ho však nepustí. Čarovné lesné bytosti trpia nedostatkom vody, ktorá sa ukryla pred „ťažiarmi“. Martinovi sa ukážu, lebo má tri predmety potrebné na ich záchranu.

On však bytosti len zištne využije, aby mu pomohli vyhrať v táborovej hre. Keďže Martin svoju časť dohody nesplnil, čarovné tvory mu začnú škodiť, až sa napokon jeho podvodné konanie odhalí pred všetkými v tábore. Martin si uvedomí svoju chybu, postupne si nachádza cestu ku kolektívu a s pomocou dievčatka prezývaného Líška pomôže zachrániť les a vodu pred chamtivými, bezohľadnými dospelými.

 

Originálny názov: Martin a tajomstvo lesa; Mazel a tajemství lesa
Žáner: rodinný
Rok: 2021
Krajina pôvodu: ČR, SR, Nemecko
Réžia: Petr Oukropec
Hrajú: Sebastian Pöthe, Josefína Krycnerová, Kristýna Boková, Ester Geislerová, Vasil Fridrich, Aleš Petráš, Tobiáš Rímský, Václav Hubka a i.
Hudba: Carsten Rocker, André Feldhaus

 

 

Titulná pieseň - "Voda":

 

O filme

Oficiálna stránka filmu: Martin a tajomstvo lesa.

Zo zákulisia: Tlačová správa (pdf)