Vlk a lev /dabing/

Čas a miesto konania


Maximálny možný počet rezervovaných vstupeniek na jednu objednávku je 8. V prípade záujmu o väčší počet vstupeniek kontaktujte pokladňu MsKC.

Vlk a lev /dabing/


POZOR - na premietaniach od 18.-31.10. kontrolujeme testy/očkovanie!
=> viac info <=


 

Nečakané priateľstvo. Neuveriteľné dobrodružstvo. Od tvorcov filmu Mia a biely lev.

Vzrušujúce a neobyčajné dobrodružstvo vlka a leva. V kanadskej divočine zvedie osud dokopy mladé dievča s mláďatami dvoch obávaných šeliem a na svete je priateľstvo, aké nemá páru. Snímku režíroval tvorca úspešného filmu Mia a biely lev, Gilles de Maistre, a je výnimočná tým, že sa opäť natáčala so skutočnými zvieratami a zaobišla sa bez digitálnych trikov.

Dvadsaťročná Alma preruší štúdium hry na klavíri a odíde na nejaký čas na chatu po dedkovi, ktorá sa nachádza na ostrove uprostred majestátnej kanadskej divočiny. Krátko nato sa jej život obráti hore nohami. Po leteckej havárii objaví v lese malé levíča určené na výcvik v cirkuse a v rovnakom čase sa zároveň ujme aj mláďaťa vzácneho strieborného vlka, ktoré do chaty prinesie vlčica zvyknutá na prítomnosť a priazeň Alminho dedka. Rozhodne sa zvieratá ochrániť pred svetom ľudí a postarať sa o ne. Spolu tak vytvoria originálnu rodinu.

Zvieratá majú ostrov len pre seba a v prírode si cvičia svoje divoké inštinkty. Alma ich učí počúvať hru na piane a hoci sa vlk a lev z rozkošných mláďat postupne vzhľadom a silou menia na obávané šelmy, puto medzi všetkými tromi je čoraz silnejšie. Ich idylické spolužitie však po čase naruší dotyk civilizácie. Almu po nehode odvezú do nemocnice, leva odchytia do cirkusu a vlka presunú do rezervácie. Práve posledný menovaný, vlk Mozart, nikdy na „veľkú trojku“ nezabudne a po čase zo zajatia utečie s odhodlaním nájsť kamaráta leva a potom spoločne aj Almu. Veľké dobrodružstvo a dlhá cesta vlka a leva naprieč divočinou sa práve začína...

Režisér Gilles de Maistre dostal za svoju hranú aj dokumentárnu tvorbu viacero ocenení vrátane detskej ceny a ceny divákov na festivale v Cannes. Na filme Vlk a lev úzko spolupracoval s Andrewom Simpsonom, ktorý sa preslávil svojou prácou s vlkmi v seriáli Hra o tróny či vo filme Revenant.

„Zaklínač levov Kevin Richardson, s ktorým sme spolupracovali pri snímke Mia a biely lev, nám nemohol pomôcť s Vlkom a levom, ale odovzdal Andrewovi veľa zo svojich znalostí o výchove levíčaťa,“ hovorí režisér. „Priateľstvo vlka a leva vo filme je skutočné, nie je len hrané. Zvieratá spolu vyrastali a sú na seba navzájom zvyknuté viac než na kohokoľvek iného,“ uvádza samotný Andrew Simpson. „Po natáčaní som pre nich chcel aj naďalej čo najlepší život, ale bez tých úplne surových zvieracích inštinktov sme ich nemohli pustiť do voľnej prírody. Obidvaja preto zostali spolu v divočine na ostrove v Kanade, kde sme film natáčali,“ dodáva Andrew Simpson.

 

Originálny názov: The Wolf and the Lion; Le loup et le lion
Žáner: rodinný, dobrodružný
Rok: 2021
Krajina pôvodu: Francúzsko
Réžia: Petr Oukropec
Hrajú: Molly Kunz, Graham Greene, Mylene Robic, Charlie Carrick, Rhys Slack, Rebecca Croll, Derek Johns, Victor Cornfoot, Eric Clark a i.
Scenár: Prune de Maistre

 

 

Film o filme:

 

O filme

Oficiálna stránka filmu: Vlk a lev, (anglicky): The Wolf and the Lion (Unifrance).