Ferdinand

Ferdinand


Počas jarných prázdnin Vám KINO HRON prinesie ZVÝHODNENÉ VSTUPNÉ na vybrané premietania celosvetovo úspešných animovaných filmov: Ferdinand a Trollovia.

Detský kútik HOPA- HOPA v MsKC si od 4. - 8. marca pripravilo sprievodné aktivity (hry, súťaže a i.).


 

Stvorený pre boj. Zrodený pre lásku. Nové animované dobrodružstvo od tvorcov filmov Rio a Doba ľadová. Snímka nominovaná na Oscara.

Nina a Ferdinand sú najväčší kamaráti pod španielskym slnkom. To by nebolo až také zvláštne, keby Nina nebola malé dievčatko a Ferdinand veľký býk. A to poriadne veľký býk. Narodil sa síce ako malé, roztomilé teliatko, ale časom podrástol o poriadny kus nielen do výšky, ale aj do dĺžky a šírky.

Ľudia, ktorí ho nepoznajú si môžu myslieť, že je to nebezpečné, zúrivé monštrum, lenže Ferdinand je našťastie ten najroztomilejší a najposlušnejší párnokopytník na svete, ktorý nadovšetko miluje kvetinky a nikdy by neublížil ani muche. Bohužiaľ zároveň je tiež nešikovným polepetkom, ktorý občas dokáže spôsobiť poriadnu katastrofu aj vďaka svojim rozmerom.

Jedného dňa si Ferdinand neopatrne sadne na čmeliaka, ktorý ho štipne a on sa splaší. Celú udalosť sledujú hľadači býkov na zápasy v koride a rozdivočelý Ferdinand ich  svojím výkonom uchváti natoľko, že ho okamžite chytia a odvezú.

Ferdinand ale nechce s nikým zápasiť a je odhodlaný vrátiť sa k svojej Nine. Našťastie sa spriatelí s troma šikovnými ježkami, Unom, Dosom a Kvatrom (prosím, nepýtajte sa, kde je Tres). A keď sa k nim pripojí jedna koza a pár ďalších býkov, spoločne sa vydajú na dlhú cestu Španielskom. V pätách majú pár prenasledovateľov, ale to ich určite nemôže zastaviť. Snáď len trochu spomaliť. Napokon, ako hovorí sám Ferdinand:"Každý sa správa podľa toho, ako vyzerá, ale tak jednoduché to nie je. Zvlášť v mojom prípade. So mnou je to zložitejšie."

 

Originálny názov: Ferdinand
Žáner: animovaná rozprávka
Rok: 2017
Krajina pôvodu: USA
Réžia: Carlos Saldanha
Hrajú: Kate McKinnon, David Tennant, Bobby Cannavale, John Cena, Gina Rodriguez a i., (v slovenskom znení): Kamil Mikulčík, Barbora Švidráňová, Denisa Dopiráková, Ivan Šandor, Henrich Platek, Marián Miezga
Hudba: John Powell

 

 

 

Hudobný klip - "Home":

 

O filme

Oficiálna stránka filmu: Ferdinand, (česky): Ferdinand, (anglicky): Ferdinand (20th Century Fox), Facebook, Instagram, Twitter.