Girl Power

Girl Power

Film, aký nenakrútiš, pokiaľ nie si graffiti writer.

Girl Power je dokumentárny film o ženách, ktoré zasvätili svoje životy graffiti - subkultúre, ktorej dominujú muži.

Dokument je založený na silnom osobnom autobiografickom príbehu pražskej writerky Sany, ktorá tento film nakrúcala po celom svete viac ako sedem rokov. Zároveň divákov oboznamuje s ďalšími ženskými writerkami v pätnástich svetových mestách.

Fascinujúci cestopis prichádza s novým pohľadom na fenomén, ktorý je širokou verejnosťou často chápaný ako vandalizmus, ale dá sa vnímať tiež ako životná cesta.

 

Originálny názov: Girl Power
Žáner: dokument
Rok: 2016
Krajina pôvodu: ČR
Réžia: Sany, Ján Zajíček (dokumenty: Kmeny: Hackeři, TV seriály Kmeny, Off off, Operace IN/OUT, hudobné videoklipy: Visací zámek - 50, Hugo Toxxx ft. Vladimír 518 - Meleme, meleme kávu a i.)
Hrajú: Sany a i.
Hudba: Ondřej Skala (Je nám spolu dobře)

 

 

O filme

Oficiálna stránka: Girl Power, (česky): Girl Power Movie, Česká televize, Facebook, Twitter.

Zo zákulisia (česky): Presskit (pdf), Rozhovor so Sany, Rozhovor s režisérom, Videobonusy.

Dokument je založený na silnom osobnom autobiografickom príbehu pražskej writerky Sany, ktorá tento film nakrúcala po celom svete viac ako sedem rokov. Zároveň divákov oboznamuje s ďalšími ženskými writerkami v pätnástich svetových mestách. Fascinujúcí cestopis prichádza s novým pohľadom na fenomén, ktorý je širokou verejnosťou často chápaný ako vandalizmus, ale dá sa vnímať tiež ako životná cesta. - See more at: http://www.itafilm.sk/film/girl-power#sthash.xDCwBb20.dpuf