Halloween zabíja

Čas a miesto konania

02.11.202118:00
105 min. ST MN15
Vstupné
11.11.202118:00
105 min. ST MN15
Vstupné

Maximálny možný počet rezervovaných vstupeniek na jednu objednávku je 8. V prípade záujmu o väčší počet vstupeniek kontaktujte pokladňu MsKC.

Halloween zabíja


POZOR - na premietaniach od 18.-31.10. kontrolujeme testy/očkovanie!
=> viac info <=

Čo bude na premietaniach od 1.11., oznámime až 28.10. po stanovení farby nášho okresu.


 

Pokračovanie úspešnej snímky Halloween z roku 2018. Z produkcie Johna Carpentera, režiséra rovnomennej kultovej snímky z roku 1978.

Niektoré netvory je nemožné zabiť. Michael Myers, legendárny tichý zabijak s bielou maskou, úspešne uniká už vyše štyridsať rokov. Horor Halloween zabíja je ďalšou kapitolou v úspešnej a mimoriadne húževnatej sérii.

Laurie Strode (Jamie Lee Curtis) tak dlho utekala pred tichým vraždiacim monštrom menom Michael Myers, až sa rozhodla zmeniť taktiku. Prestala utekať, začala bojovať a nalákala Michaela do dokonalej pasce. Tá síce vyšla, ale...

Príbeh filmu Halloween zabíja začína v okamihu, keď predchádzajúci film skončil. Ťažko zranená Laurie odchádza v sprievode dcéry a vnučky do nemocnice a v protismere sa k jej horiacemu domu rútia hasiči. V jeho útrobách je v ohnivom pekle uväznený zabijak, ktorý ju prenasledoval celý život. Bohužiaľ, nielen mačky majú sedem životov. Ubehne pár minút a Michael Myers už zase chodí ulicami mesta, ktoré sa pripravuje na halloweensku noc, a úspešne zvyšuje počet svojich obetí. Správa o tom, že z jej pasce unikol, sa dostane aj k Laurie, ktorá si je istá, že keď Michaela porazila raz, porazí ho aj druhý raz. Len bude potrebovať pomoc. Bude ale nutné presvedčiť obyvateľov mestečka, aby sa Myersa prestali báť.

"Prvý film bol pomerne komorný, sledoval dobrovoľnú izoláciu ženy, ktorá prežila traumatický zážitok a snažila sa s ním vysporiadať. V pokračovaní podobnú traumu zažíva celé mesto. Fascinovalo ma, ako ľahko a rýchlo sa vnútri komunity môže šíriť strach," hovorí režisér David Gordon Green. Horor Halloween zabíja je prostredným dielom plánovanej trilógie, ktorá v budúcom roku vyvrcholí filmom Halloween končí (Halloween Ends).

 

Originálny názov: Halloween Kills
Žáner: horor
Rok: 2021
Krajina pôvodu: USA
Réžia: David Gordon Green
Hrajú: Jamie Lee Curtis, Judy Greer, Will Patton, Nick Castle a i.
Hudba: Cody Carpenter, John Carpenter

 

 

 

 

Filmy o filme (anglicky):

 

 

O filme

Oficiálna stránka filmu: Halloween zabíja, (anglicky): Halloween Kills.