Halloween

Halloween

Pripomíname divákom, že rezervácia lístkov prepadá 15 minút pred začiatkom filmu. Diváci s rezerváciami majú pri pokladni právo slušne sa predbehnúť (pozri viac info).

Do kinosály je zakázané vstupovať s občerstvením zakúpeným mimo priestorov MsKC (VP str. 3). Ďakujeme.

 

Slávna hororová séria píše svoju poslednú kapitolu. Produkcia, hudba, charaktery - John Carpenter, režisér kultovej snímky z roku 1978.

Jeho meno je Michael Myers, nosí bielu masku a v ruke nôž. Pokiaľ ho stretnete na Halloween, bude to asi posledný deň vášho života. Slávna hororová séria práve píše svoju poslednú kapitolu.

Pred štyridsiatimi rokmi dokázala Laurie Strode (Jamie Lee Curtis) ako jedna z mála prežiť zabíjanie vraha s maskou Michaela Myerse. Útok, ktorý sa odohral cez halloweenovskú noc, v nej však zanechal hlboké jazvy na duši. Od noci, počas ktorej vyšinutý mladík dobodal jej priateľov, len aby mohol pripraviť o život aj ju, sa dôsledne pripravuje na jeho návrat.

Žije v ústraní, v dome plnom dômyselných pascí, zúfalo si nerozumie s dcérou (Judy Greer), ktorá ju kvôli tejto posadnutosti považuje za blázna, a veľmi ťažko si hľadá aj cestu k dospievajúcej vnučke. To všetko aj napriek tomu, že Myers prežíva v jednej z najprísnejšie strážených psychiatrických liečební a možnosť jeho úteku je len teoretická. Blíži sa však Halloween a všetky Lauriine obavy sa rázom zhmotnia po havárii autobusu, ktorý prevážal nebezpečných psychiatrických pacientov do nového ústavu. Niektorým z nich sa podarilo utiecť. Michael Myers bol medzi nimi a svojej nezdravej fixácie na Lauriu sa nezbavil.

"Ak by ste s ňou strávili aspoň chvíľu, ako prvé by vás napadlo, že je šialene paranoidná," hovorí  o svojej hrdinke Jamie Lee Curtis. "Celý život bola tak posadnutá eventualitou jeho návratu a prípravami na to, že k tomu príde, že sa ani nebránila, keď jej kvôli tomu odobrali dcéru. Na druhú stranu, jedine ona nebude zaskočená, až jej Myers zaklope na dvere," dodáva.

 

Originálny názov: Halloween
Žáner: horor, thriller
Rok: 2018
Krajina pôvodu: USA
Réžia: David Gordon Green
Hrajú: Jamie Lee Curtis, Judy Greer, Will Patton, Nick Castle, Andi Matichak, Omar J. Dorsey a i.
Hudba: John Carpenter

 

 

 

(anglicky):

 

Filmy o filme (anglicky):

 

Premiéra (anglicky):

 

O filme

Oficiálna stránka filmu: Halloween, (česky): Halloween, (anglicky): Halloween, Facebook, Instagram, Twitter.