Hra peňazí

Hra peňazí

Julia Roberts a George Clooney v sthujúcom thrilleri režisérky Jodie Foster z prostredia Wall Street.

Príbeh napínavého trileru Hra peňazí sa odohráva v reálnom čase kde sa herecké hviezdy George Clooney a Julia Roberts objavujú v úlohe moderátora finančného televízneho programu Lee Gatesa a jeho producentky Patty. Ocitajú sa vo veľmi vyhrotenej situácií potom, čo kontrolu nad štúdiom prevzal nahnevaný finančník, ktorý prišiel o všetok svoj majetok. Počas vypätého stretu, vysielaného televíziou v priamom prenose miliónom divákov, sa Lee a Patty púšťajú do boja nielen s útočníkom, ale aj s časom, aby rozplietli záhadu konšpirácie, ukrývajúcu sa na pozadí súčasných búrlivých a pretechnizovaných globálnych obchodných trhov.

 

Originálny názov: Money Monster
Žáner: thriller
Rok: 2016
Krajina pôvodu: USA
Réžia: Jodie Foster
Hrajú: George Clooney, Julia Roberts, Jack O´Connell, Dominic West, Caitriona Balfe, Giancarlo Esposito a i.

 

 

(anglicky, nemecky):

 

 

Hudobný videoklop - What Makes the World Go Round (Money!):

 

O filme:

Oficiálna stránka filmu: Hra peňazí, (anglicky): Money Monster, Sony Pictures, Facebook, Twitter, Instagram.

Zo zákulisia (anglicky): Behind the scenes, Featurette, Festival de Cannes 2016.

Soundtrack: Dominic Lewis.

 

 

money-monster-2.jpg

Zaujímavosti:

Hra peňazí (Money Monster) je po Človiečik Tate (Litttle Man Tate, 1991), Domov na sviatky (Home for the Holidays, 1995) a Pán Bobor (The Beaver, 2011) už 4 film režisérky, herečky Jodie Foster (herečka: Carnage, Niet návratu, Spojenec, Príliš dlhé zásnuby, Škandál v katolíckej škole, Úkryt, Anna a kráľ, Kontakt, Maverick, Nell, Tiene a hmla, Mlčanie jahniat, Znásilnenie a mnoho iných), v ktorých si aj sama zahrala. Okrem toho sa režijne (spolu)podieľala na úspešných TV seriáloch: Príbehy z temnôt (Tales from the Darkside, 1983) či megaúspešnom House od Cards (2013 – 2016), t. j. na 22 epizóde. Novinka mala premiéru na medzinárodnom filmovom festivale v Cannes (2016) ako nesúťažná snímka.

Bolo to niečo nové a zároveň vzrušujúci trip. „Film má humor, cynizmus a romantiku,“ dodala J. Foster.

Herecké obsadenie: Pre G. Clooneyho (ako finačný guru Lee Gates) a herečku J. Roberts (ako šéfka, producentka Patty Fenn) ide po filmoch ako Dannyho jedenástka (2001), Dannyho dvanástka (2004) a životopisnom trileri Milujte svojho zabijaka (Confessins of a Dangerous Mind, 2002), kde sa réžie ujal sám G. Clooney, už o ich 4 spoluprácu pred kamerou. Okrem toho sa C. Clooney producentsky podieľal na dráme Blízko od seba (August: Osage County, 2013). Tu sa okrem J. Roberts predstavili napr. Meryl Streep, Benedict Cumberbatch či Ewan McGregor.

K hviezdnemu hereckému obsadeniu nového trileru sa ďalej radí: Jack O’Donnell (Nezlomný, 300: Vzostup impéria, 71, United, Dive, Harry Brown) ako Kyle Budwell, Giancarlo Esposito (Kniha džungle, Labyrint: Zhorenisko, Ali, TV seriály Kde bolo, tam bolo, Revolúcia, Perníkový tatko) ako kapitán Powell, Dominic West (Pride, Testament of Youth, John Carter, 300, Chicago, Hviezdne vojny: Skrytá hrozba) ako Walf Camby alebo herečka Caitriona Balfe (Plán úteku, Podfukári, TV seriál Cudzinka) ako hovorkyňa Diane Lester.

J. Foster sa svojim filmom vybrala na „emocionálne a tematické mínové pole“, a vďaka svojmu konceptu dobového trileru sa jej darí udržiavať vysoké tempo, mení perspektívy kamery, čím dosahuje napätie a často až realistické obrazy (filmstars.de).