Hráči so smrťou

Hráči so smrťou

Pripomíname divákom, že rezervácia lístkov prepadá 15 minút pred začiatkom filmu. Diváci s rezerváciami majú pri pokladni právo slušne sa predbehnúť (pozri viac info).

V PONDELOK - PIATOK je možné zakúpiť si lístok AJ v Mestskej knižnici M. Chrásteka (pozri Predaj vstupeniek).

Platí zákaz nosenia jedla do kinosály (VP str. 2). Ďakujeme.

 

Prekročíš hranicu a smrť ťa bude nasledovať.

V mysterióznom thrilleri sa skupina študentov medicíny snaží dostať odpoveď na otázku, či existuje život po smrti. Opakovane sa dostávajú do stavu klinickej smrti, no stále  nebezpečnejšie experimenty si na každom z nich vyberú svoju daň...

 

Originálny názov: Flatliners
Žáner: mysteriózny thriller
Rok: 2017
Krajina pôvodu: USA
Réžia: Niels Arden Oplev
Hrajú: Ellen Page, Nina Dobrev, Kiefer Sutherland, Diego Luna, Kiersey Clemons a i.
Hudba: Nathan Barr

 

 

 

(anglicky):

 

O filme

Oficiálna stránka filmu: Hráči so smrťou, (anglicky): Flatliners, Sony Pictures, Facebook, Instagram, Twitter.

Zo zákulisia (anglicky): Interview

 

Zaujímavosti

V remakeu kultového hororu z 90. rokov hľadá partia študentov medicíny, znudená nezáživnými osnovami, odpoveď na otázku, či existuje život po smrti. Po nociach sa navzájom dostávajú do stavu klinickej smrti, z ktorej sa vzápätí musia dostať. Nevinný adrenalínový experiment však nevyjde presne podľa ich predstáv. Čím viac času totiž na druhej strane strávia, tým viac spolu s nimi prekĺzne späť...

Strach zo smrti je podľa vedcov tým najzákladnejším ľudským strachom. Filozofia a náboženstvá sa preto odjakživa pretekajú v názoroch na to, či je pre nás smrť absolútnym koncom. Uspokojivú odpoveď však neposkytol ešte nikto, a tak sú najdôveryhodnejším zdrojom informácií o “druhej strane” ľudia, ktorým sa z nej podarilo vrátiť - pacienti, ktorých po klinickej smrti oživili lekári. V pripravovanom mysterióznom thrilleri Hráči so smrťou chce skupina študentov medicíny zažiť túto skúsenosť na vlastnej koži.

Réžia a herecké obsadenie

Dánsky režisér Niels Arden Oplev (Pomsta mŕtveho muža, Muži, ktorí nenávidia ženy, Worlds Apart a i.) do filmu obsadil súčasné mladé herecké talenty. V hlavných úlohách sa predstavia Ellen Page (Počiatok, Juno), Diego Luna (Star Wars: Rogue One), Nina Dobrev (Upírske denníky), James Norton a Kiersey Clemons. Film nadväzuje na rovnomennú snímku z 90. rokov, ktorá odštartovala kariéry viacerých hereckých hviezd ako Julia Roberts, Kevin Bacon, Oliver Platt, William Baldwin (brat známejšieho Aleca Baldwina) či Kiefer Sutherland (syn známeho herca a scenáristu Donalda Sutherlanda sa predstaví i v najnovšom filme).

Predloha

Film Hráči so smrťou (Flatliners, 1990) bol nominovaný na Oscara a réžie sa ujal známy americký filmový tvorca (ako aj scenárista, producent, herec a kostymér) Joel Schumacher (Rukojemníci, Číslo 23, Fantóm opery, Telefónna búdka, Tábor tigrov, 8 MM, Kedy zabiť, Batman navždy, Voľný pád a i.). O atmosféru sa postaral legedárny hudobný skladateľ James Newton Howard (Fantastické zvery a ich výskyt, séria Hry o život, Temný rytier, Ja, legenda, Krvavý diamant, Šiesty zmysel, Pretty Woman a mnoho iných).

Spolu s novým trailerom tvorcovia vypustili aj nový štýlový plagát (porovnaj verziu z 90. rokov dole). Ten spolu s ukážkou naznačuje, že pri pripravovanom thrilleri sa nebudú nudiť ani fanúšikovia hororov.

Ellen Page, Nina Dobrev, Kiefer Sutherland, Diego Luna, Kiersey Clemons - See more at: http://www.itafilm.sk/film/hraci-so-smrtou#sthash.tsj5r4Wa.dpuf