Inštalatér

Inštalatér

Opraviť vie všetko, okrem svojho života. Smutná komédia s Jakubom Kohákom v hlavnej úlohe

Štyridsaťročný Luboš Cafourek je svojrázny inštalatér z obce Tuchlovice pri Prahe. Je zručný a poctivý, so všetkým si poradí, žiadnej práce sa nikdy nezľakne. Nemá auto, za zákazníkmi jazdí na bicykli alebo autobusom, prípadne sa nechá odviezť. Mobil nepoužíva, telefonáty za neho vybavuje jeho matka, ktorá mu tiež varí a nakupuje, perie, robí účtovníctvo a riadi chod celej domácnosti.

Ľuboš má vždy na všetko nečakanú a vtipnú odpoveď, ale praktický a spoločenský život mu uniká medzi prstami. Za prácu si nedokáže vypýtať primerané peniaze, kamarátom opravuje zadarmo a to, čo zarobí, hneď minie za jedlo pre túlavé mačky alebo za hazard. Ľuboš všetko nepríjemné odsúva na "neskôr" alebo na "uvidíme". Všetky jeho pokusy o kontakt so ženami končia fiaskom a mama sa márne snaží, aby si syn konečne našiel partnerku...

"Celý príbeh je napísaný podľa skutočných postáv, nakrúcal sa na autentických miestach. Cítim mrazivý súcit s našim inštalatérom Ľubošom. Poctivý, šikovný remeselník, ktorý nedokáže požiadať ani o lásku ani o peniaze. Všetkým všetko opraví, ale svoj život si dať do poriadku nedokáže ..." komentuje film autor scenára, režisér a kameraman Tomáš Vorel.

 

Originálny názov: Instalatér z Tuchlovic
Žáner: rodinná komédia
Rok: 2016
Krajina pôvodu: ČR
Réžia: Tomáš Vorel st. (Vejška, Cesta do lesa, Gympl, Skřítek, Cesta z města, Kamenný most, Kouř, Pražská 5, krátkometrážny Tak dělejte něco! a i.)
Hrajú: Jakub Kohák, Eva Holubová, Petra Špalková, Filip Blažek, Petr Čtvrtníček, Jan Budař, Bára Poláková, Tomáš Matonoha, Petra Nesvačilová, Vendula Svobodová, Lucie Polišenská a ďalšía i.
Hudba: David Hlaváč, Barbora Poláková, Jan P. Muchow

 

 

 

Ukážky z filmu:

 

Film o filme (pozri ďalšiu Reportáž):

 

O filme

Oficiálna stránka filmu: Inštalatér, (česky): Instalater z Tuchlovic, Česká televize.