Jan Palach

Jan Palach

Pripomíname divákom, že rezervácia lístkov prepadá 15 minút pred začiatkom filmu. Diváci s rezerváciami majú pri pokladni právo slušne sa predbehnúť (pozri viac info).

Do kinosály je zakázané vstupovať s občerstvením zakúpeným mimo priestorov MsKC (VP str. 3). Ďakujeme.

 

Príbeh mladého muža a jeho činu.

Jan Palach. Študent, ktorý sa v roku 1969 upálil na protest proti sovietskej invázii do Česko-Slovenska. Nekompromisný mladý muž, ktorý priniesol najväčšiu obeť v túžbe vyburcovať národ z okupačnej letargie. Meno, ktoré u nás pozná každý.

Film rozpráva príbeh posledných mesiacov Palachovho života, ukazuje cestu, na ktorej sa z milujúceho syna, oddaného priateľa a citlivého študenta filozofie stala "pochodeň číslo 1".

Režisér Robert Sedláček, ktorý film natočil podľa scenára spisovateľky Evy Kantůrkové, dodává: „Chci vyprávět tragický příběh Jana Palacha, který není dětsky naivním bojem proti totalitě, ale extrémním příkladem toho, kam až všudypřítomná konformita a přizpůsobivost dohnaná do krajnosti, může zavést citlivého jedince.“

 

Originálny názov: Jan Palach
Žáner: životopisná dráma
Rok: 2018
Krajina pôvodu: ČR, SR
Réžia: Robert Sedláček
Hrajú: Viktor Zavadil, Zuzana Bydžovská, Denisa Barešová, Kristína Kanátová, Michal Balcar, Karel Jirák, Jan Vondráček a i.
Hudba: Michal Rataj

 

 

 

Film o filme - Vizuálne efekty:

 

O filme

Oficiálna stránka filmu: Jan Palach, (česky): Jan Palach, Arina Film, Česká televize.

Zo zákulisia (česky): Tlačový materiál (pdf), Hudba k filmu, Upálenie.