Jumanji: Ďalší level  /dabing/

Jumanji: Ďalší level /dabing/


NOVINKA:
Pokladňa sa presťahovala do
Mestského informačného centra
/budova MsKC, vchod oproti Bille/.
Otváracie hodiny sú mierne poupravené kvôli zatvorenej knižnici.


Pripomíname divákom, že rezervácia vstupeniek prepadá 15 MINÚT pred začiatkom filmu. Diváci s rezerváciami majú pri pokladni právo slušne sa predbehnúť (pozri viac info).

Do kinosály je ZAKÁZANÉ vstupovať s občerstvením zakúpeným mimo priestorov MsKC (VP str. 3). Ďakujeme.


 

Obľúbené herecké kvarteto Dwayne (The Rock) Johnson, Jack Black, Karen Gillan a Kevin Hart je späť! Uvedieme s DABINGOM.

Vo vianočnej novinke sa Martha, Bethany a Fridge vracajú do hry nájsť Spencera po tom, čo záhadne zmizol. Zisťujú však, že hra sa zmenila a prežiť vo svete Jumanji bude omnoho náročnejšie ako predtým. Pretože Jumanji viac nie je len džungľa, ale aj horúce púšte či zasnežené pohoria s novými, nebezpečnými nástrahami…

 

Originálny názov: Jumanji: The Next Level; Predloha: Chris Van Allsburg  (kniha)
Žáner: dobrodružný, rodinný, komédia
Rok: 2019
Krajina pôvodu: USA
Réžia: Patrick Imbert, Benjamin Renner
Hrajú: Dwayne Johnson – Tomáš Maštalír, Jack Black – Marián Miezga, Kevin Hart – Roman Ferienčík, Karen Gillan – Petra Vajdová, Nick Jonas – Marek Fašiang, Awkwafina – Elena Podzámska, Danny Glover – Ivan Romančík, Danny DeVito – Ivan Vojtek, Rhys Darby – Peter Sklár, Alex Wolff – David Hartl  a i.
Hudba: Henry Jackman 

 

 

 

 

 

(česky):

 

Filmy o filme (anglicky):

 

Promo (anglicky):

 

 

 

Premiéra (anglicky):

 

O filme

Oficiálna stránka filmu: Jumanji: Ďalší level, (anglicky): Jumanji: The Next Level, Facebook, Instagarm, Twitter.

Zo zákulisia: Tlačový materiál (pdf), V dabingu - Tlačová správa (pdf), V dabingu (Dropbox videá), Zaujímavosti (anglicky): Next Level Selfie, VR Experience (YouTube).

 

Zaujímavosti

Spomínate si, ako Vianoce roku 2017 v kinách ovládla dobrodružná komédia Jumanji: Vitajte v džungli? Film skvele využil komediálny potenciál svetových hviezd Dwayne "The Rock" Johnson, Jack Black, Karen Gillan a Kevin Harta priniesol svieže humorné dobrodružstvo pre všetky vekové skupiny divákov. Nečudo preto, že čochvíľa príde do kín pokračovanie.

Nový pohľad najsmrteľnejšiu hru na svete prišiel po vyše dvadsiatich rokoch od kultového filmu s Robinom Williamsom a dočkal sa veľkého komerčného aj kritického úspechu. Na tento úspech chce nadviazať pokračovanie JUMANJI: ĎALŠÍ LEVEL, v ktorom uvidíte všetky známe tváre, no samozrejme aj niekoľko nových hercov.

V prvom filme sa skupina stredoškolákov dostala do fantastického sveta Jumanji, v ktorom každému z nich záhadná hra pridelila postavu hrdinu, ktorý mal úplne opačné schopnosti, aké mali v reálnom svete. Na konci prvého filmu sa s novými identitami zžili... no čo ak tentokrát dostanú úplne iné postavy, ako predtým?

Vo vianočnej novinke sa Martha, Bethany a Fridge vracajú do hry nájsť Spencera po tom, čo záhadne zmizol. Zisťujú však, že hra sa zmenila a prežiť vo svete Jumanji bude omnoho náročnejšie ako predtým. Pretože Jumanji viac nie je len džungľa, ale aj horúce púšte či zasnežené pohoria s novými, nebezpečnými nástrahami...

Ako režisér filmu sa vracia Jake Kasdan (Mrcha učiteľka), ktorý je spolu s Jeffom Pinknerom a Scottom Rosenbergom aj autorom scenára. Vracia sa tiež herecké kvarteto Dwayne "The Rock" Johnson, Jack Black, Karen Gillan a Kevin Hart, ktorých si diváci rýchlo zamilovali. Medzi nové tváre pribudla herečka a speváčka Awkwafina (Crazy Rich Asians, Debbina osmička), no hlavne herecké legendy Danny Glover (Smrtonosná zbraň) a Danny DeVito (Dvojičky, Batman, Matilda). Podľa prvého traileru sa už teraz môžeme tešiť na originálne zámeny postáv, nové atraktívne prostredia a veľkolepé akčné scény. Samozrejmosťou bude humor, ktorému sa pri takom skvelom hereckom obsadení asi ani nedá vyhnúť.

Nové Jumanji ovládlo slovenské kiná! Po kinohite Jumanji: Vitajte v džungli sa dobrodružstvo na čele s Dwayneom Johnsonom a Kevinom Hartom vrátilo do kín vo štvrtok s pokračovaním s názvom Jumanji: Ďalší level. A už teraz je jasné, že pôjde o jeden z najúspešnejších filmov týchto Vianoc. Na Slovensku ho totiž videlo už viac než 35 000 divákov.

Film má skvelú návštevnosť aj v zahraničí, keďže za prvý týždeň zaznamenal pre spoločnosť Sony Pictures rekordné decembrové tržby vo výške 212 miliónov dolárov. V ťažkej sviatočnej konkurencii to znamená, že nové Jumanji je viac než len dôstojným pokračovaním megaúspešného predošlého dielu z roku 2017. Okrem divákov si nové Jumanji, v ktorom sa štvorica tínedžerov a dvaja dôchodcovia vydávajú späť do nebezpečnej hry, zamilovali aj zahraniční kritici. "Toto je ten správny film, ak sa chcete na Vianoce smiať," napísal Peter Travers z prestížneho magazínu Rolling Stone. Humor vychválila aj Sarah Hagi z Globe and Mail: "Nové Jumanji nikdy nenudí, je neuveriteľne vtipné a chémia medzi hercami je šialená."

Slovenskí kritici a diváci zas oceňujú okrem iného aj kvalitný slovenský dabing, v ktorom sa predstavili napríklad Tomáš Maštalír, Petra Vajdová či Marián Miezga. Kvalitu filmu potvrdzujú aj číselné hodnotenia kritikov a filmových divákov. Na prestížnom portáli Rotten Tomatoes má film hodnotenie 66 % od kritikov a 88 % od divákova na česko-slovenskom csfd.cz mu svieti skvelých 71 %