Jumanji: Vitajte v džungli /titulky/

Jumanji: Vitajte v džungli /titulky/

Pripomíname divákom, že rezervácia lístkov prepadá 15 minút pred začiatkom filmu. Diváci s rezerváciami majú pri pokladni právo slušne sa predbehnúť (pozri viac info).

Platí zákaz nosenia jedla do kinosály (VP str. 2). Ďakujeme.

 

Hra sa zmenila. Nezabudnuteľná rodinná dobrodružná komédia sa po vyše 20 rokoch vracia na plátna kín.

Po tom, čo štvorica študentov objaví starú hraciu konzolu, sú vtiahnutí do fantastického sveta Jumanji.

V ňom sa z nich stanú avatary, ktorých si na začiatku hry vybrali - z nevýrazného Spencera je razom mocný dobrodruh, svalovec Fridge sa zmení na drobného génia, z krásnej blondínky Bethany je zavalitý profesor a nemotorná Martha sa premení na odvážnu bojovníčku. Jumanji však nestačí len hrať, Jumanji sa hrá s vami. Aby hrdinovia v hre nezostali uväznení naveky, musia zmeniť svoj pohľad na svet, no najmä samých seba...

 

Originálny názov: Jumanji: Welcome to the Jungle
Žáner: dobrodružný, akčný, rodinný
Rok: 2017
Krajina pôvodu: USA
Réžia: Jake Kasdan
Hrajú: Dwayne 'The Rock' Johnson, Kevin Hart, Jack Black, Karen Gillan, Nick Jonas a i.
Hudba: James Newton Howard

 

 

 

Film o filme (anglicky):

 

O filme

Oficiálna stránka filmu: Jumanji: Vitajte v dzungli, (anglicky): Jumanji, Facebook, Instagram, Twitter.

 

Zaujímavosti

The Rock ako tínedžer! Pokračovanie kultovej rodinnej komédie má zatiaľ zo zahraničia výborné ohlasy. Film Jumanji (1995) s Robinom Williamsom v hlavnej úlohe je jedným z najobľúbenejších filmov 90. rokov. Fanúšikovia po celom svete dlhé roky túžili po návrate fantastickej hry na plátna a po odhalení pozadia tajomného sveta Jumanji. Dnes sa konečne dočkali. Do kín prichádza dobrodružná komédia Jumanji: Vitajte v džungli, v ktorej si zahrali Dwayne “The Rock” Johnson, Jack Black, Kevin Hart, Nick Jonas či Karen Gillan.

O čom novinka je?

Jumanji: Vitajte v džungli je o štyroch študentoch, ktorí objavia starú hraciu konzolu, ktorá ich vtiahne do fantastického sveta Jumanji. V ňom sa z nich stanú  avatary, ktorých si na začiatku hry vybrali. Jumanji však nestačí len hrať, Jumanji sa hrá s vami. Aby hrdinovia v hre nezostali uväznení naveky, musia zmeniť svoj pohľad na svet, no najmä samých seba...

Ako skupina premenených študentov sa v Jumanji: Vitajte v džungli predstaví štvorica populárnych hollywoodskych hviezd. V hlavných úlohách sa ukáže hviezda série Rýchlo a zbesilo, Dwayne "The Rock" Johnson, doplnia ho komici Jack Black (Kung Fu Panda, Gulliverove cesty) a Kevin Hart (Centrálna inteligencia) a čoraz populárnejšia ryšavka Karen Gillan, známa zo seriálu Doctor Who či z marvelovky Strážcovia Galaxie.

O réžiu filmu sa postaral Jake Kasdan, autor originálnych komédií Mrcha učiteľka či Walk Hard: The Dewey Cox Story a syn dvorného scenáristu ságy Star Wars, Lawrencea Kasdana. Kasdan hovorí, že film bude aj poctou pôvodného filmu z roku 1995.

Prvé ohlasy

Film má za sebou premietanie pre novinárov v USA a ich reakcie sa zhodujú - film je veľmi akčný a zábavný, chémia medzi hercami neuveriteľná a kritici ocenili aj nostalgické prvky. Vo filme v zastúpené hráčske prvky, kritici film označujú za "jeden z najlepších filmoch o videohrách." Film však nezaujme len gamerov, je určený pre všetkých, ktorí majú radi poriadnu akciu a humor. Ten podľa prvých ohlasov pramení najmä z rozdielov medzi teenagermi v skutočnom živote a ich avatarov v hre. Kritikov najviac pobavil Jack Black a jeho stvárnenie 16-ročnej stredoškoláčky a The Rock, ktorý vo filme s prekvapením objavuje všetky svoje svaly a silu.

Partiu dopĺňa Kevin Hart, v ktorého útlom tele dočasne prebýva mocný futbalista a Karen Gillan, ktorá stvárňuje nesebavedomú hanblivku v tele drsnej sexi bojovníčky. Okrem chémie medzi hercami novinári oceňujú aj poctu zosnulému Robinovi Williamsovi a milé odkazy na prvú časť.  

 

Dwayne 'The Rock' Johnson, Kevin Hart, Jack Black, Karen Gillan, Nick Jonas