Kapela

Pripomíname divákom, že rezervácia lístkov prepadá 15 MINÚT pred začiatkom filmu. Diváci s rezerváciami majú pri pokladni právo slušne sa predbehnúť (pozri viac info).

Voľné pokračovanie divácky úspešného kinematografického dokumentu Všetky moje deti. Film Ladislava Kaboša.

Silný príbeh, plný tragikomických peripetií o chlapcoch z Veľkej Lomnice, ktorí sa rozhodli zmeniť svoj život.

Remeselne a organizačne nadaný Stano Čonka s pomocou farára M.Kuffu ešte nedávno pomáhal stavať v rómskej osade jednoduché murované domčeky. Teraz je manažérom vznikajúcej kapely Gypsy Band Lomnické Čháve a snaží sa zo všetkých síl, aby "jeho chlapci" ukázali svoj talent. A dokázal neuveriteľné!

Neznámi muzikanti zažiarili na kultovej Pohode v roku 2017. Svojou temperamentnou hudbou, nespútanou energiou a vrodeným talentom si získali srdcia stoviek mladých ľudí...

Originálny názov: Kapela; The Band
Žáner: dokumentárny
Rok: 2018
Krajina pôvodu: SR
Réžia: Ladislav Kaboš
Účinkuje: Stanislav Čonka, Marián Kuffa a kapela Gypsy Band Lomnické Čháve
Hudba: Gustav Gábor a Gypsy Band Lomnické Čháve

Filmy o filme:

Oficiálna stránka filmu: Kapela, Media Film, Kabos Film & Media, Vimeo, Facebook.

Kapela (The Band) je voľné pokračovanie divácky úspešného kinematografického dokumentu Všetky moje deti (All My Children). Režisér vo filme Kapela sleduje ďalšie osudy svojich rómskych hrdinov. Organizačne veľmi šikovný a remeselne nadaný Stano Čonka s pomocou farára M. Kuffu ešte nedávno pomáhal stavať v osade jednoduché murované domčeky. Teraz je manažérom novovznikajúcej kapely a snaží sa zo všetkých síl, aby "jeho chlapci sa presadili na veľkom pódiu" a ukázali svoj talent.

Režisér rozpráva krehký príbeh outsiderov, ktorí majú veľký talent a veľký sen – v priebehu nakrúcania filmu vzniká kapela Gypsy Band Lomnické Čháve, ktoré sa v polorozpadnutej dodávke vydáva na cestu Slovenskom od Košíc do Bratislavy až na prestížny hudobný festival Pohoda v Trenčíne. Kreatívny kinematografický dokument KAPELA zobrazuje zrod kapely v ťažkých sociálnych podmienkach rómskej osady na východnom Slovensku. Vysnívaná cesta za úspechom je silným, inšpiratívnym príbehom túžby a nádeje, plným emócií, rómskej hudby a láskavého humoru.

Nový celovečerný dokumentárny film Ladislava Kaboša Kapela bude reprezentovať slovenskú audiovizuálnu tvorbu na 34. MFF vo Varšave. Medzinárodný filmový festival vo Varšave, založený v roku 1985, radí organizácia FIAPF od roku 2009 do prestížnej kategórie A. Program festivalu je rozdelený do 5 súťažných a 5 nesúťažných sekcií.

Okrem hlavnej súťaže celovečerných hraných filmov, kde je podmienkou uvedenia minimálne európska premiéra filmu, ponúka festival aj súťaž prvých a druhých celovečerných hraných filmov, súťaž Free Spirit pre inovatívne, odvážne a nekonvenčné celovečerné hrané aj dokumentárne filmy, súťaž celovečerných dokumentov a súťaž krátkych filmov do 40 minút uvádzaných vo svetovej, medzinárodnej alebo európskej premiére, víťazi kategórií sú zaradení do súboja o Oscara. Na festivale sú udeľované tiež neštatutárne ceny a cena divákov. V roku 2018 má aj slovenská kinematografia svoje "želiezko v ohni", v hlavnej súťaži, sa bude o priazeň porotcov a divákov uchádzať posledný tvorivý počin režiséra Ladislava Kaboša.

Film vznikol ako slovensko-česká koprodukcia v produkcii spoločností MEDIA FILM a KABOS Film & Media, RTVS a Českej televízie s finančnou podporou Audiovizuálneho fondu (podporil aj kinodistribúciu filmu).