Keď draka bolí hlava

Keď draka bolí hlava

Pripomíname divákom, že rezervácia lístkov prepadá 15 minút pred začiatkom filmu. Diváci s rezerváciami majú pri pokladni právo slušne sa predbehnúť (pozri viac info).

Do kinosály je zakázané vstupovať s občerstvením zakúpeným mimo priestorov MsKC (VP str. 3). Ďakujeme.

 

Nová česko-slovenská rozprávka... s titulnou piesňou Karla Gotta. Od režiséra filmu Fontána pre Zuzanu.

Barborka s Tomikom trávia prázdniny u babičky a deda v kováčskej dielni pod Dračou skalou, kde zo všetkých síl pracuje aj netradičný pomocník dvojhlavý dráčik Čmoudík. Raz, keď sa deti chystajú prespať v jaskyni spoločne s dráčikom, objavia na stene jaskyne starú mapu a Čmoudík, ktorého jedna hlava hovorí po česky a druhá po slovensky, začína rozprávať napínavý príbeh o vzniku kráľovstva Draka, veľkej láske princeznej Adélky a princa Janka, o dlhoročnej kliatbe a strašnom Drakovi, o zlom škriatkovi Blivajzovi, ale aj o tajomstve Nezábudkovej lúky, stratenom dračom vajci a páriku klokanov.

Zaujíma Vás, kedy draci tancujú hip hop, ako sa slávia vianoce v dračej jaskyni, akú čarovnú moc má sto rokov neumývaný dračí zub a hlavne prečo draka bolí hlava?

 

Originálny názov: Když draka bolí hlava; Predloha: Petr Šiška, Dušan Rapoš (kniha)
Žáner: rozprávka, hudobný
Rok: 2018
Krajina pôvodu: ČR, SR
Réžia: Dušan Rapoš
Hrajú: Charlotta Gottová, Karel Gott, Miroslav Šimůnek, Ján Koleník, Kamila Magálová, Zuzana Mauréry, Kateřina Brožová, Miroslav Noga a i.
Kamera: Ján Ďuriš

 

 

Hudboný klip - "Keď draka bolí hlava" (pozri CZ verziu):

 

Filmy o filme:

 

Z natáčania:

 

O filme

Oficiálna stránka filmu: Keď draka bolí hlava, (česky): Když draka bolí hlava, Bohemia Motion Pictures, Facebook, YouTube.


!!!POZOR SÚŤAŽ!!!

Zapoj sa do súťaže na našom FACEBOOKU a vyhraj originálne ceny pri príležitosi uvedenia novej hudobnej rozprávky Keď draka bolí hlava. Žrebujeme už 5. novembra 2018, 3 výhercov! Pre viac informácií klikni na - FACEBOOK KINO HRON.