KINO  NA  SCHODOCH  2020

Čas a miesto konania

06.07.202021:15
93 min. ČV MN12
Vstup zadarmo
07.07.202021:15
98 min. ČD MP
Vstup zadarmo
08.07.202021:15
122 min. ČD MN15
Vstup zadarmo
09.07.202021:15
125 min. ČD MN12
Vstup zadarmo
10.07.202021:15
136 min. ČD MN15
Vstup zadarmo

Maximálny možný počet rezervovaných vstupeniek na jednu objednávku je 8. V prípade záujmu o väčší počet vstupeniek kontaktujte pokladňu MsKC.

KINO NA SCHODOCH 2020


Premieta sa pred Kaviarňou u Shakespeara na parkovisku MsKC /oproti Prioru/.
Vstup ZADARMO.

V prípade nepriaznivého počasia sa premieta v kinosále.


 

 

ŽENY  V  BEHU
6. júla /pondelok/, 21:15 hod.

Viera (Zlata Adamovská) prežila s Jindřichom skvelý život a je pevne rozhodnutá splniť i jeho posledné prianie – zabehnúť maratón! Emancipovaná a rázna matka troch dcér (Tereza Kostková, Veronika Kubařová, Jenovéfa Boková) v tom nevidí žiadny problém. Proste si trasu rozdelí na štyri časti a zdolajú tých viac ako 42 kilometrov ako rodinná štafeta. Žiadna z nich síce zatiaľ neubehla ani meter, ale do štartu predsa ostávajú tri mesiace a tréner Vojta (Vladimír Polívka) pripravil skvelý kondičný plán. Stačí len začať.

Originálny názov: Ženy v běhu
Žáner: komédia
Rok: 2019
Krajina pôvodu: ČR
Réžia: Martin Horský
Hrajú: Zlata Adamovská, Tereza Kostková, Veronika Kubařová, Jenovéfa Boková, Vladimír Polívka, Ondřej Vetchý, Martin Hofmann a i.
Prístupnosť:  MN12
Minutáž: 93 min.
Jazyková úprava: česká verzia


MIA  A  BIELY  LEV
7. júla /utorok/, 21:15 hod.

Kráľ prírody, majestátny lev ako ten najlepší kamarát a domáci miláčik? Prečo nie? Jedenásťročné dievča Mia sa s rodinou presťahuje na farmu v južnej Afrike, kde sa jej v leviej rezervácii splní dávny sen snáď všetkých detí sveta. Dostane malého levíka, mláďa vzácneho bieleho leva. Charlieho. Počas  ďalších rokov sa z nich stanú nerozluční priatelia, parťáci na celý život, ktorých puto a láska stiera rozdiel medzi svetom ľudí a zvierat.

Z mláďaťa, ale vyrastie naozajstné zviera, z roztomilého levíka sa stane skutočný úžasný silný lev. A Mia zistí, že rodinnej farme sa až tak dobre nedarí a otec musí obetovať jej jedinečného bieleho leva ako trofej pre lov turistov. Mia a biely lev nemajú inú možnosť, než utiecť, a vydať sa spolu na úžasnú cestu do africkej savany, aby v divočine ďaleko od pušiek lovcov našli pre Charlieho bezpečné miesto a levie kráľovstvo. Priateľstvo totiž nie je iba slovo, ale záväzok a skutočné dobrodružstvo.

Originálny názov: Mia et le lion blanc; Mia and The White Lion
Žáner: rodinný, dobrodružný
Rok: 2018
Krajina pôvodu: Francúzsko
Réžia: Gilles de Maistre
Hrajú: Daniah De Villiers, Mélanie Laurent, Langley Kirkwood a i.
Prístupnosť:  MP
Minutáž: 98 min.
Jazyková úprava: český dabing


JOKER
8. júla /streda/, 21:15 hod.

Skrachovaný komediant Arthur Fleck (Joaquin Phoenix) sa dlho pohybuje na tenkej hranici medzi realitou a šialenstvom. V jeden deň sa potuluje vo svojom obleku klauna po uliciach Gotham City a dostáva sa do konfliktu s brutálnymi zlodejmi. Pomaly sa roztáča špirála udalostí, ktorá vyústi do hrozivých rozmerov. Opustený Fleck začne čoraz viac prepadať do hlbín šialenstva a postupne sa mení v ikonického zločinca, ktorého už čoskoro bude svet poznať pod menom Joker.

riginálny názov: Joker
Žáner: krimi, dráma
Rok: 2019
Krajina pôvodu: USA
Réžia: Todd Phillips
Hrajú: Joaquin Phoenix, Zazie Beetz, Robert De Niro, Marc Maron, Brett Cullen, ...
Prístupnosť:  MN15
Minutáž: 122 min.
Jazyková úprava: český dabing


NEDOTKNUTEĽNÍ
9. júla /štvrtok/, 21:15 hod.

Snímka je remakom jedného z komerčne najúspešnejších francúzskych filmov všetkých čias.

Na jednej strane milionár Phillip, vzdelaný zberateľ umenia, renesančný človek s kultúrnym rozhľadom a vybraným vkusom z vyššej spoločnosti, ktorý je po nehode ochrnutý a pripútaný na vozík. Na druhej strane černošský mladík z predmestia. Vďaka energii, odvahe a bezprostrednosti by mu mal patriť svet, ale ako čerstvo prepustený väzeň nemá šancu získať prácu a zisťuje, že svet o neho ani trošku nestojí. Stretnú sa skôr omylom, najprv o to moc nestoja, no Phillip si aj tak vyberie živelného mladého muža takmer z ulice ako svojho ošetrovateľa. Možno to bol krok zúfalej nudy, dosť možno aj riadená samovražda.

Či tak alebo onak, ich spolužitie po krátkej nedôvere prekoná všetky rozdiely a oba charaktery z iných vesmírov života do seba zapadnú ako Lego. Ich neočakávané priateľstvo ponúka dojemný, zábavný a hlavne neuveriteľne silný zážitok.

Originálny názov:The Upside
Predloha:Philippe Pozzo di Borgo (kniha), Olivier Nakache, Éric Toledano (film)
Žáner:
komédia, dráma
Rok:
2019
Krajina pôvodu:
USA
Réžia:
Neil Burger
Hrajú:
Nicole Kidman, Bryan Cranston, Golshifteh Farahani, Kevin Hart a i.
Prístupnosť:  MN12
Minutáž: 125 min.
Jazyková úprava: český dabing


ZRODILA  SA  HVIEZDA
10. júla /piatok/, 21:15 hod.

Vo filme Zrodila sa Hviezda sa v hlavných úlohách predstaví štvornásobný držiteľ nominácie na Oscara Bradley Cooper a spevácka pophviezda Lady Gaga. Kým pre Bradleyho Coopera ide o režisérsky debut, pre Lady Gaga o jej prvú hlavnú rolu vo filme.

V novom spracovaní romantickej drámy Zrodila sa hviezda, stvárni Bradley Cooper ostrieľaného muzikanta Jacksona Mainea, ktorý objaví a zamiluje sa do začínajúcej speváčky Ally (Lady Gaga). Táto už svoj veľký sen o hviezdnej kariére vzdala… pokým ju Jack neprinúti výjsť na pódium pod svetlá reflektorov. Ale keď Allyin raketový štart zatieni jeho vlastnú kariéru, Jack stále obtiažnejšie nesie svoj ústup z veľkých pódií a o to viac bojuje so svojimi vnútornými démonmi.

Originálny názov: A Star Is Born
Žáner: dráma, hudobný
Rok: 2018
Krajina pôvodu: USA
Réžia: Bradley Cooper
Hrajú: Bradley Cooper, Lady Gaga, Andrew Dice Clay, Dave Chappelle, Sam Elliott a i.
Prístupnosť:  MN15
Minutáž: 136 min.
Jazyková úprava: český dabing