KINO K MDD ZADARMO: Ako si vycvičiť draka 3

KINO K MDD ZADARMO: Ako si vycvičiť draka 3


Rezervácia lístkov nie je možná.
Voľné vstupenky si vyzdvihnite
od 27.5. (vrátane) v Knižnici M. Chrásteka v čase otváracích hodín.
 
Prosím, prečítajte si opatrenia, ktoré budete musieť dodržiavať pri vstupe do kina.

 

Priateľstvo navždy... Epický záver megaúspešnej animovanej trilógie (3 nominácie na Oscara).

Mladý Viking Štikút a drak Bezzubý sa vracajú v pokračovaní úspešnej dobrodružnej animovanej série Ako si vycvičiť draka. Spoločne budú hľadať Skrytý svet, jedinú nádej na záchranu ľudskodračieho spoločenstva.

Ostrov Blp je dračí raj obývaný Vikingami, alebo vikingský raj obývaný drakmi, ako sa to vezme. Bývalí odvekí nepriatelia tu žijú v závideniahodnej harmónii. Vládne im mladý náčelník Štikút, ktorý miluje lietanie s okrídleným parťákom Bezzubým. A miluje aj svoju kamarátku Astrid, len jej to ešte nestačil naplno povedať. Paradoxne práve láska sa stane predzvesťou mrakov, ktoré sa nad Blpem začnú sťahovať.

Štikút je v tom nevinne, môže za to rozkošná biela dračica, ktorá doslova omráči Bezzubého, ktorá sa pod jej vplyvom premení z obávaného Nočného draka na neistého puberťáka. Možno aj preto včas vo vzduchu neucíti nebezpečenstvo pre všetkých drakov, ktoré sa k brehom ostrova blíži. V snahe nájsť pre ne nové útočisko sa Štikút a Astrid vydávajú pátrať po mýtmi ospevovanom Skrytom svete, v ktorom by sa všetci draci mohli pred touto hrozbou ukryť. Nájdu ho? A nájdu ho včas?

Podľa producentky filmu Bonnie Arnold spočíva úspech ságy v tom, že rozpráva o veciach, ktoré sú každému z nás blízke, aj keď sa to na prvý pohľad nemusí zdať. "Natočili sme univerzálny príbeh o priateľstve dospievajúceho chlapca a jeho maznáčika. Štikútovimi očami vidíme, ako silné puto je možné medzi dvoma rôznorodými bytosťami vytvoriť. Toto predsa prežívame všetci, aj keď pritom nelietame v tak vizuálne podmanivom svete," hovorí producentka.

Tento svet už po tretíkrát vytvoril režisér Dean DeBlois, čo je kontinuita u animovaných sérií pomerne výnimočná a zároveň záruka, že sa s filmom Ako si vycvičiť draka 3 vrátime presne na miesta, ktoré máme tak radi.

 

Originálny názov: How to Train Your Dragon: The Hidden World
Žáner: animovaný, dobrodružný
Rok: 2019
Krajina pôvodu: USA
Réžia: Dean DeBlois
Hrajú: Cate Blanchett, T. J. Miller, Kristen Wiig, Kit Harington, Gerard Butler a i.
Hudba: John Powell

 

 

 

(anglicky):

 

Premiéra:

 

Zábavný spot s hviezodu TV seriálu Hra o tróny:

 

(anglicky):

 

O filme

Oficiálna stránka filmu: Ako si vycvičiť draka 3, (anglicky): How to Train Your Dragon: The Hidden World (DreamWorks), Facebook, Instagram, Twitter.

Zo zákulisia (česky): Tlačový materiál (pdf).