Koleso zázrakov

Koleso zázrakov

Pripomíname divákom, že rezervácia lístkov prepadá 15 minút pred začiatkom filmu. Diváci s rezerváciami majú pri pokladni právo slušne sa predbehnúť (pozri viac info).

Do kinosály je zakázané vstupovať s občerstvením zakúpeným mimo priestorov MsKC (VP str. 3). Ďakujeme.

 

Nový film nezameniteľného oscarového režiséra, scenáristu a herca Woodyho Allena. Snímka získala cenu Hollywood Film Award - Herečka roka (K. Winslett).

Aj tentokrát získal Woody Allen pre film tie najlepšie herecké hviezdy súčasnosti. V hlavných úlohách a predstaví Kate Winslet, James Belushi, Juno Temple a tiež  spevák Justin Timberlake, ktorý už niekoľkokrát dokázal svoje vysoké herecké kvality.

Režisér sa so svojim novým filmom vracia do 50. rokov minulého storočia na Coney Island. Plavčík Mickey (Justin Timberlake) rozpráva príbeh, ktorý je možno trochu ovplyvnený jeho bujnou fantáziou. Život Ginny (Kate Winslet) nie je príliš šťastný. Živorí na promenáde, kde jej manžel (Jim Belushi) pracuje ako obsluha kolotoča. Tam ich občas navštevuje manželova dcéra (Juno Temple), ktorá sa otcovi už dávno odcudzila. Klasická situácia, prostredníctvom ktorej Allen odkrýva vrstvu za vrstvou ľudského správania sa a vzťahov. Koleso zázrakov je silný dramatický príbeh vášne, násilia a zrady.

 

Originálny názov: Wonder Wheel
Žáner: dráma
Rok: 2017
Krajina pôvodu: USA
Réžia: Woody Allen
Hrajú: Kate Winslet, Justin Timberlake, Jim Belushi, Juno Temple a i.

 

 

 

O filme

Oficiálna stránka filmu: Koleso zázrakov, (anglicky): Wonder Wheel (Amazon Studios), Facebook, Instagram, Twitter.

 

Zaujímavosti

Premiéra filmu sa konala na jeseň minulého roka v závere 55. ročníka New York Film Festivalu.  Názov snímky je odvodený od známeho ruského kolesa Wonder Wheel,  ktorý sa nachádza v zábavnom parku na poloostrove Coney Island v Brooklyne. To je v prevádzke už od roku 1920 a so svojou výškou 46 m patrí medzi tri (ďalej Cyclone a  Astrotower) najvýraznejšie atrakcie v oblasti. Atrakcia je špecifická tým, že okrem klasických kabín na vonkajšom prsteni (8), sú medzi vonkajším a vnútorným prsteňom umiestnené posuvné kabíny (16), ktoré nerotujú, ale zotrvačnosťu sa  "desivo nekontrolovane" posúvaju medzi prstencami. Dráma má na konte niekoľko filmových nominácií, pričom práve oscarová K. Winslett (Collateral Beauty, Steve Jobs, séria Divergencia, Predčítač, Titanic) premenila dve z nich – Hollywood Film Award a Sant Jordi Award.