Kráľ Artuš: Legenda o meči

Kráľ Artuš: Legenda o meči

Guy Ritchie a jeho originálna verzia legendy o kráľovi Artušovi a čarovnom meči.

Uznávaný anglický režisér a scenárista Guy Ritchie (Zbaľ prachy a vypadni!, Sherlock Holmes, Krycie meno: U.N.C.L.E.) prináša svoj originálny pohľad na klasickú legendu o kráľovi Artušovi a čarovnom meči. V hlavných úlohách uvidíte Charlie Hunnama (Chladnokrvný, Ohnivý kruh, Purpurový vrch), Jude Lawa (Moje čučoriedkove noci, Sherlock Holmes, Anna Karenina, Grandhotel Budapest, Špión), Àstrid Bergès-Frisbey, Djimon Hounsou či Erica Banu. 

Keď mladému Artušovi (Ch.Hunnam) zavraždia otca, vlády a anglickej koruny sa ujme jeho strýko (J.Law). Artuš príde o detstvo i vlastnú identitu, až kým nenarazí na čarovný meč Excalibur. V okamihu, keď ho ako vyvolený vytiahne zo skaly, obráti sa mu život hore nohami. Donútený uznať svoju pravú identitu (následník trónu), musí začať bojovať nielen za seba...

 

Originálny názov: King Arthur: Legend of the Sword
Žáner: akčný, fantazijný, dráma
Rok: 2017
Krajina pôvodu: USA
Réžia: Guy Ritchie (Krycie meno U.N.C.L.E, Sherlock Holmes, Sherlock Holmes 2: Hra tieňov, RocknRolla, Podfu(c)k, Zbaľ prachy a vypadni! a i.)
Hrajú: Charlie Hunnam, Jude Law, Àstrid Bergès-Frisbey, Djimon Hounsou, Eric Bana, Annabelle Wallis, Hermione Corfield, Katie McGrath, David Beckham, Mikael Persbrandt, Freddie Fox, Neil Maskel a i.
Hudba: Daniel Pemberton

 

 

 

 

Comic-Con trailer (čes. titulky):

 

Film o filme (čes. titulky):

 

O filme

Oficiálna stránka filmu: Kráľ Artuš: Legenda o meči, (anglicky): King Arthur: Legend of the Sword, Warner Bros., Facebook, Instagram, Twitter.