Krotitelia duchov: Dedičstvo  (od 2022)

Krotitelia duchov: Dedičstvo (od 2022)

DOBRODRUŽNÝ, SCI-FI, KOMÉIDA - Vyše tridsať rokov od posledných Krotiteľov duchov prichádza ďalšie dobrodružstvo.

Keď sa dvaja súrodenci s mamou presťahujú do malého mestečka, zisťujú, že im dedko zanechal tajuplné dedičstvo. Netrvá dlho, kým si uvedomia svoje prepojenie s pôvodnými Krotiteľmi duchov...

 

Originálny názov: Ghostbusters: Afterlife
Žáner: dobrodružný, sci-fi, komédia
Rok: 2021
Krajina pôvodu: USA
Réžia: Ivan Reitman
Hrajú: Paul Rudd, Carrie Coon, Finn Wolfhard, Mckenna Grace  a i.
Kamera: Eric Steelberg  

 

 

 

O filme

Oficiálna stránka filmu: Krotitelia duchov: Dedičstvo, (anglicky): Ghostbusters: Afterlife, Facebook, Instagram, Twitter.

 

Zaujímavosti

Koho zavoláte, ak u vás straší? No predsa Krotiteľov duchov! Sci-fi komédia z roku 1984 o partii lovcov duchov, na ktorej čele bol Bill Murray, je jedným z najmilovanejších filmov všetkých čias. V roku 2022 sa séria vráti na filmové plátna v pokračovaní s názvom Krotitelia Duchov: Dedičstvo.

A tentokrát ide o skutočný návrat, keďže dej novinky priamo nadväzuje na pôvodný film a jeho autorom je Jason Reitman, syn režiséra pôvodného filmu Ivana Reitmana.

Najväčšími hereckými hviezdami filmu sú Paul Rudd, známy ako Ant-Man z filmového sveta Marvel, ktorý si vo filme zahrá stredoškolského učiteľa, a Finn Wolfhard, jeden z najúspešnejších mladých hercov súčasnosti, známy zo seriálu Stranger Things či hororovej série To. Wolfhardovo obsadenie určite nie je náhodou, z traileru je jasné film bude vďaka nostalgickej atmosfére a estetike 80. rokov nadväzovať na úspech retro vlny. Retro, ktorú zosobňuje práve obľúbený seriál Stranger Things.

Hlavné obsadenie dopĺňajú americká herečka Carrie Coon (seriály The Leftovers a Fargo) a vychádzajúca hviezda Mckenna Grace (netflixovka The Haunting of Hill House). Obe herečky sa tiež rovnako ako Rudd predstavili komiksových veľkofilmoch spoločnosti Marvel - Coon ako Thanosova pravá ruka Proxima Midnight v megahite Avengers: Endgame a Grace ako mladá Carol Denvers vo filme Captain Marvel.

To, že má ísť o skutočne verné pokračovanie pôvodných Krotiteľov duchov, má zabezpečiť najmä režisér filmu Jason Reitman. Úspešný a stále len 42-ročný režisér, autor filmov Juno či Up in The Air je synom režiséra pôvodných Krotiteľov duchov, Ivana Reitmana, ktorý pri vzniku filmu stál ako producent. Zaujímavosťou je vzťah Reitmanovcov k Slovensku. Ivan Reitman sa totiž narodil v Komárne slovenským rodičom, odkiaľ v roku 1946 emigrovali do Kanady.