Ľadová sezóna 2

Ľadová sezóna 2

Pripomíname divákom, že rezervácia lístkov prepadá 15 MINÚT pred začiatkom filmu. Diváci s rezerváciami majú pri pokladni právo slušne sa predbehnúť (pozri viac info).

Do kinosály je ZAKÁZANÉ vstupovať s občerstvením zakúpeným mimo priestorov MsKC (VP str. 3). Ďakujeme.

 

Cool partička je späť!

Ľadový medveď Norm si na zimný spánok vôbec nepotrpí. Práve naopak. Keď sa vonku ochladí, začína pre neho a pre celú partiu jeho kamarátov zo Severu tá pravá ľadová sezóna, sezóna plná dobrodružstiev a zábavy. Norm najprv spôsobí riadny rozruch na ceste do New Yorku, aby ho po návrate domov čakala jedna dôležitá úloha. Musí z ostatných zvierat Severu postaviť hokejový tím a v jednom veľkolepom zápase zachrániť drahocenný ľad a ich ľadový domov. 

Ľadové medvede vynikajú silou a obratnosťou a žijú samotárskym životom. Hrozivou bielou šelmou sa medveď Norm stal pravdepodobne len omylom. Má totiž rád spoločnosť, zábavu a priateľov, zatiaľ čo v tom, ako byť dravý, desivý a nebezpečný vládca premrznutých planín dosť zaostáva. Je to dobrák od kostí, ale či chce alebo nie, Norm je jednoducho ľadový medveď. Žije na Severnom póle a musí sa stať vodcom. Aby získal aspoň trochu potrebného rešpektu, tak sa s osvedčenou skupinoubláznivých nezničiteľných lumíkov vydáva do mesta, ktoré nikdy nespí. Do New Yorku.

Tu si podľa plánu užije okamih slávy a získa slávnostný kľúč k mestu. Ale kam sa pohne, tam vznikajú  problémy a zmätky. Nechtiac sa zapletie do bankovej lúpeže, spôsobí obrovskú policajnú naháňačku a nakoniec sú všetci radi, že mesto, kam prišiel, po jeho odchode ešte stojí.

Tá hlavná úloha kráľa Severu Norma ale čaká, až keď je opäť doma. Chamtivá korporácia začala ťažiť ľad jeho domova a Norm sa odhodláva k bláznivému kroku. O osude ich drahocenného ľadu, na ktorom všetci žijú, rozhodne jeden veľkolepý hokejový zápas. Sob do brány, lumíci do obrany, tulene na krídla  a medveď do útoku. Zvieratá Severu vytvárajú nádherné hokejové družstvo a začínajú trénovať na zápas s doposiaľ neporazenými šampiónmi.

 

Originálny názov: Norm of the North: Keys to the Kingdom
Žáner: animovaný, komédia
Rok: 2018
Krajina pôvodu: USA
Réžia: Tim Maltby
Hrajú (v slovenskom znení): Filip Tuma (Norm), Marek Suchitra (Quinn), Kristína Svarinská (Olympia), Peter Marcin (Mickey), Miroslav Noga (Sockra), Martin Hronský (Stan), Renáta Rundová (Liz), Zuzana Skopálová (Vera), Ján Greššo (Grandpa), Dušan Szabó (Fong), Juraj Predmerský (Freeman), Matej Landl (PM), Ivo Gogál (Hech), Ivan Romančík (Jim), Romana Dang Van (Huma), Roman Ferienčík (Larry), Kamil Mikulčík (Work), Martina Kapráliková (Mária), Jozef Benedik (Frank), Peter Krajčovič (Benny), Michal Kaprálik (Chase), Dušan Vaňo (Rick), Michal Domonkoš (Tony), Ľubica Očková (Liebera) a i.
Hudba: Luigi Meroni 

 

 

Normove dobrodružstvá na Spiši:)

 

O filme

Oficiálna stránka filmu: Ľadová sezóna 2, (česky): Ledová sezóna: Medvědi jsou zpět.