MAMMA  MIA!  MARATÓN

MAMMA MIA! MARATÓN


Pozrite si oba filmy hneď po sebe (druhý diel exkluzívne v PREDPREMIÉRE) za zvýhodnené vstupné!

Pri kúpe permanentky (lístok na oba filmy) dostanete zvýhodnenú cenu 9 Eur, na ktorú si môžete uplatniť ešte jednu ďalšiu zľavu! 

/17:00/ Mamma Mia!

Film ponúka tie najväčšie herecké hviezdy, piesne skupiny ABBA, fantastické tanečné čísla a veľa zábavy.

Nastávajúcu nevesta Sophia (Amanda Seyfried) chce ešte pred svojim veľkým dňom poznať svojho otca. Je tu ale jeden problém - nie je si vôbec istá, kto ním je. Po tajnom nahliadnutí do starých denníčkov svojej matky (Meryl Streep) zisťuje, že je plodom jednej z troch matkiných minulých lások. S vedomím, že by to matka nikdy nepripustila, pozve na svadbu všetkých troch možných otcov. Napriek tomu, že sa Sophia zo všetkých síl snaží udržať ich prítomnosť v tajnosti, netrvá dlho a tajomstvo je prezradené. Zábava začína...

 

Originálny názov: Mamma Mia!
Žáner: komédia, romantický, hudobný
Rok: 2008
Krajina pôvodu:  USA, Veľká Británia, Nemecko
Réžia: Phyllida Lloyd
Hrajú: Meryl Streep, Colin Firth, Amanda Seyfried, Pierce Brosnan, Julie Walters, Stellan Skarsgård, Christine Baranski, Dominic Cooper, Rachel McDowall, Jennifer Leung, Benny Andersson a i.
Hudba: Benny Andersson, Björn Ulvaeus

 

(anglicky, pozri nemecky):

 

Zo zákulisia (anglicky):

 


 

/19:00/ Mamma Mia! Here We Go Again (!!PREDPREMIÉRA!!)

Mamma Mia! Najväčšia letná filmová párty je späť. A s ňou aj nákazlivá nálada rozprávkového ostrova Kalokairi, nesmrteľná ABBA a herci, ktorí si s chuťou zopakovali veľkolepú grécku jazdu.

Je to presne desať rokov, čo muzikál Mamma Mia! vtrhol do  kín po celom svete. Len na Slovensku sa na tejto party v kinách zúčastnilo viac ako 125 tisíc divákov, ktorí od vtedy túžobne čakajú na druhé pokračovanie. Síce to trvalo relatívne dlho, ale zato v pokračovaní Mamma Mia! Here We Go Again dostanú diváci hneď dva príbehy v jednom filme!

V prvom príbehu sa vrátime do časov, keď bola Donna (Meryl Streep a Lily James) čerstvou absolventkou univerzity. Chcela spoznávať svet, netušila však, že zakrátko stretne troch mladých mužov, spozná jeden necivilizovaný grécky ostrov a totálne sa zmení jej život.

Druhý príbeh sa odohráva presne desať rokov po prvom príbehu, keď skúsenejšia a múdrejšia Sophie (Amanda Seyfried) plánuje veľkolepé znovuotvorenie rodinného hotela na ostrove Kalokairi, na ktoré sa samozrejme zbehnú všetci "obvyklí podozriví", vrátane trojice charizmatických otcov (Pierce Brosnan, Colin Firth a Stellan Skarsgård).

Oba príbehy sa rafinovane preplietajú a prepájajú spolu s piesňami švédskeho hudobného zázraku ABBA, či už v nových aranžmánoch, alebo aj hity, ktoré ešte nezazneli.

Benny Anderson, jeden z pilierov skupiny ABBA, sa na pokračovaní podieľal aj ako výkonný producent a sľubuje, že pokračovanie by malo divákom navodiť rovnako nákazlivú náladu, akú prežili pri jednotke. "Som veľmi rád, že sa nám vrátili všetci herci, a hlavne, že sme ako mladú verziu Donny obsadili Lily James. Toto dievča skvele spieva, ale navyše vás hneď v prvom zábere presvedčí, že je tou pravou Donnou,"  dodáva Anderson.

 

Originálny názov: Mamma Mia: Here We Go Again
Žáner: hudobná komédia
Rok: 2018
Krajina pôvodu: USA
Réžia: Ol Parker
Hrajú: Amanda Seyfried, Lily James, Meryl Streep, Pierce Brosnan, Andy Garcia, Colin Firth, Stellan Skarsgård, Christine Baranski, Julie Walters, Cher a i.
Hudba: Benny Anderson, Björn Ulvaeus

 

 

 

Filmy o filme:

 

(anglicky):

 

"Waterlo" 360° Music video:

 

 

O filme

Oficiálna stránka filmu: Mamma Mia! Here We Go Again, (anglicky): Mamma Mia! Here We Go Again, Facebook, Instagram, Twitter.

 

Zaujímavosti

Mamma Mia! (2008) je filmová verzia rovnomenného muzikálu postaveného na svetoznámych hitoch švédskej kapely ABBA. Réžie (celovečerný debut) sa ujala Phylida Lloyd, ktorá režírovala aj broadwayskú verziu, z ktorej sa stal celosvetový hit. S Meryl Streep o 3 roky neskôr natočila životopisnú drámu Železná Lady (2011). Réžie dvojky sa ujal anglický rodák Ol Parker, scenárista úspešných filmov Úžasný hotel Marigold (2011) a Druhý úžasný hotel Marigold (2015).

V dvojke nesmie chýbať stará ostrieľaná partia hercov na čele s Meryl Streep (Donna) a Amanda Seyfried (Sophie) atď. Premiérovo sa predstavia napr. Lily James (Donna), Jeremy Irvine (Sam), Alexa Davies (Rose), Jessica Keenan Wynn (Tanya), Hugh Skinner (Harry) a Josh Dylan (Bill) - ako ich mladšie "verzie". V druhej snímke si strihne rolu i popová nestarnúca hviezda Cher (Sophiina stará mama Ruby Sheridan).

Rozpočet prvej snímky sa odhaduje na  52 mil. dolárov. Celosvetovo sa filmu podarilo zarobiť viac ako 600 mil. dolárov, čím sa stal jedným z najzárobkovejších muzikálov vôbec. Film získal 15 cien a bol nominovaný napr. na 2 Zlaté glóbusy, 3 ceny BAFTA či na 2 ceny Grammy.  Autori filmovej hudby prvého a druhého filmu (členovia kapely ABBA) Benny Anderson, Björn Ulvaeus sa nakrátko objavili i v prvom filme (tzv. cameo výstup).