Matky  (od 2021)

Matky (od 2021)

ROMANTICKÝ, KOMÉDIA - Komédia v očakávaní... Ako byť mamou a nezblázniť sa z toho.

Mohol by to byť film o ženách v najlepších rokoch, ktoré sú elegantné, sebavedomé, múdre, užívajú si život a rozoberajú medzi sebou chlapov, vzťahy a sex. Štyri celoživotné kamarátky z pripravovanej komédie také sú, ale okrem toho všetkého sa starajú o deti alebo ich práve porodili, prípadne sú tehotné.

Ústrednou postavou je Sára s tvárou Hany Vagnerovej. Má pekný zadok, tak ho začala fotiť a stala sa profesionálnou influencerkou. Ako úplne čerstvá matka sa chystá napísať knihu, ale predstavovala si to celé trochu jednoduchšie. Petra Hřebíčková stvárňuje snobskú, ale dosť osamelú Hedviku, ktorej manžel vorkoholik je doma len zriedka. Sandra Nováková ako Zuzana je po rozchode bez peňazí, prepracovaná a uštvaná matka dvoch malých čertov. A napokon, Gabriela Marcinková hrá Elišku, ktorá má skvelého chlapa, úplne neznesiteľných rodičov, je tehotná a stále vracia.  

Mužskými partnermi hlavných hrdiniek budú Jakub Prachař, Jiří Langmajer, Vladimír Polívka, Václav Neužil a Štěpán Benoni

 

Originálny názov: Matky
Žáner: romantický, komédia
Rok: 2020
Krajina pôvodu: ČR
Réžia: Vojtěch Moravec
Hrajú: Gabriela Marcinková, Hana Vágnerová, Petra Hřebíčková, Sandra Nováková, Jakub Prachař, Jiří Langmajer, Vladimír Polívka, Štepán Benoni, Václav Neužil, Zuzanu Mauréry, Viktor Preiss, Ondrej Pavelka a i.
Scenár:  Vanda Zaplatílková, Sandra Nováková 

 

 

 

Titulná pieseň - "Matky":

 

Filmy o filme:

 

O filme

Oficiálna stránka filmu: Matky.

Zo zákulisia: Tlačová správa (pdf), Tlačová správa 2 (pdf).