Matky rebelky

Matky rebelky

Objednajte babysitting a vezmite matky kamošky do kina!

Pre Amy (Mila Kunis) je jej rodina úplne všetkým. Ale manžel s dušou chlapca, deti neustále vyžadujúce pozornosť a idiotský šéf majú vysoké nároky. Všetkým sa snaží vyhovieť, byť milá, ale nech robí, čo robí, nikdy to nie je dosť. Zlom nastáva v okamihu, keď sa dostane do konfliktu trojicou dokonale premotivovaných moderných supermatiek (Christina Applegate, Annie Mumolo, Jada Pinkett Smith).

Z milej Amy je zrazu rebelka, ktorá získa na svoju stranu ďalšie zúfalé mamičky (Kathryn Hahn, Kristen Bell) a spolu si konečne začnú užívať. Nečakane získaná sloboda im prevráti život naruby, a napokon z nich možno spraví lepšie matky.

 

Originálny názov: Bad Moms
Žáner: komédia
Rok: 2016
Krajina pôvodu: USA
Réžia: Jon Lucas, Scott Moore
Hrajú: Mila Kunis, Kristen Bell, Kathryn Hahn, Christina Applegate, Jada Pinkett-Smith a i.
Hudba: Christopher Lennertz (Buchty a klobásy, Šéfovia na zabitie 1 - 2, Dnes áno, zajtra nie, Adam, Hysteria, TV seriály Agent Carter, Revolúcia, Hrozba z temnoty a i.)

 

 

 

(anglicky):

 

O filme

Oficiálna stránka filmu: Matky rebelky, (anglicky): Bad Moms, Facebook, Instagram, Twitter.

 

Zaujímavosti

Pôvodne sa v hlavnej úlohe filmu Bad Moms mala predstaviť sympatická herečka Leslie Mann (Ako byť single, Griswoldovci, Štyridsiatka na krku, Georg, kráľ džungle a i.) a inscenáciu sa mal postarať jej manžel Judd Apatow (spolu majú dve deti). J. Apatow je známy scenárista, režisér (Vykoľajená, Štyridsiatka na krku, 40 rokov panic, Nabúchaná a i.), producent a herec. Film s iným konceptom mal byť adaptovný pre filmové študio Paramout Pictures. Z projektu z neznámeho dôvodu napokon odstúpili.

Film o filme (anglicky):

 

Vo filme s novým konceptom (tentrokrát pod Stx Entertainment) sa v hlavnej úlohe predstavia tri hrdinky: Mila Kunis (Jupiter na vzostupe, Macík, Ide len o sex) ako Amy (s hercom A. Kutcherom majú dcéru), Kristen Bell (Zootropolis, TV seriál Veronica Mars) ako Kiki (s hercom D. Shapardom má dve dcéry), Kathryn Hahn (Toto je náš svet, Krajina zajtrajška, TV seriál Transparent) ako Carla (s hercom E. Sandlerom majú dve deti).

Život im strpčuje ďalšia trojica atraktívnych mamičiek v podaní: Christina Applegate (Griswoldovci, Kniha života, séria Alvin a Chipmunkovia) ako Gwendolyn (s hudobníkom L. LeNoblem majú dcéru), Annie Mumolo (Štyridsiatka na krku, Dámska jazda) ako Vicky (je vydatá za T. Lovestedta a majú dve deti), herečka a hudobníčka Jada Pinkett Smith (Collateral, Matrix 2 -3, Ali, TV seriál Gotham) ako Stacy (manželka známeho herca W. Smitha, s ktorým má syna Jadna, dcéru Willow a nevlastného syna “Treya”).

Z natáčania (anglicky):

Herečku J. P. Smith (meria 152 cm) v roku 2000 Black Men Magazine zaradil do top 10 najsexi žien.

K. Bell je už od 11 rokov vegetariánka. Spoločnosť na ochranu zvierat PETA (má okolo 3 mil. členov) ju v roku 2008 zvolila za najsexi vegetariánku. Od roku 2012 je vegánka.

M. Kunis (celým menom Milena Markivna Kunis) sa narodila na Ukrajine (Czernowitz) a vo veku 7 rokov sa s rodinou presťahovala do Los Angeles (za lepším životom). Známa sa stala vďaka populárnemu TV seriálu Tie roky sedemdesiate (That ′70s Show, 1998), odkiaľ pozná aj svojho súčasného manžela. Herečka má heterochrómiu očnej dúhovky (má jedno zelené a jedno hnedé oko), ktorá nastala po operácii oka, na ktoré dlhé roky nevidela.

Ch. Applegate v roku 2009 People Magazine umiestnil na prvé miesto zoznamu stovky najkrajších ľudí sveta (Most Beautiful People). Len rok predým podstúpila preventívnu mastektómiu (genetické predpoklady), pri ktorej prišla o obidva prsníky. Rakovinu skoro podchytili a herečka sa vyliečila.

Všetky filmové hrdinky sú v reálnom živote matky (takto blahoželali všetkým mamičkám - Deň matiek), úspešné herečky alebo sa angažujú v rôznych projektoch (charita a pod.). Všetky tieto skúsenosti (dobré i zlé) dokázali herečky úspešne pretaviť do filmu. Snímka už teraz zbiera dobré filmové kritiky, ktoré vyzdvihujú humor a skvelé herecké výkony (autentickosť postáv).

Tri hlavné hrdinky prezradili, či sú aj v reálnom živote matky rebelky (anglicky):

 

SCENÁR A RÉŽIA

O scenár a réžiu (ich 2. film) našej novinky sa postarali Jon Lucas a Schott Moore. Ich prvý režijný debut bola bláznivá komédia s názvom Na šrot (21 and Over, 2013). Na konte majú scenáre k filmomom ako napr. Flypeper, Na šrot, Zamenení, Všetky moje ex, Vianoce na štvrtú, Superklamár atď.

Ich doteraz najúspešnejší počin bol scenár k filmu Vo štvorici po opici (Hangover, 2009, získal Zlatý Glóbus, ďalších 10 cien a 26 nominácií), ktorý odštartoval kultovú rovnomennú sériu a ovplyvnil aj ďalšie žánrovo podobné snímky. Pvý film kultovej série celosvetovo zarobil viac ako 467 mil. dolárov, a to pri rozpočte len 35 mil. dolárov.

V novom filme sa o bláznivé situácie nepostará trojica (pätica) chlapov, ale trojica (šestica) atraktívnych mamičiek. Film určite osloví najmä ženské publikum (no nie je to určite pravidlo, pozri Review), a preto ho odporúčame napr. na dámsku jazdu.