Matky

Matky

Rezervovať sa dajú iba nemiestenkové lístky = zadávate iba množstvo lístkov.
Sedenie je nemiestenkové, ľubovolné, bez obmedzenia.
=> AKTUÁLNE  OPATRENIA <=

Film plný hereckých hviezd o tom, aké to je byť v dnešnej dobe mamou malých detí a k tomu zároveň ženou, kamarátkou a partnerkou. Skrátka, komédia o tom, ako byť matkou a nezblázniť sa z toho.

Sára, Eliška, Hedvika a Zuzana sú štyri kamarátky, tridsiatničky, ktoré momentálne spája najmä jedno slovo – materstvo. Sára (Hana Vágnerová) je úspešná influencerka, ktorá plánuje svoj blog o partnerských vzťahoch plynulo previesť na blog o výchove detí. Život berie so zdravým nadhľadom a iróniou. Keď ju však manžel Jirko (Jakub Prachař) privedie z pôrodnice rovno do rozostavaného domu, jej život nadobudne až príliš dobrodružné rozmery. Ďalej sa snaží plniť Instagram cool fotkami, ale všadeprítomný prach a nevyspatie výrazne ohrozujú jej zmluvu s vydavateľom, ktorému sľúbila do pol roka napísať knihu na tému ako byť najlepšou mamou.

Sárine kamarátky však už dávno vedia, že žiadna „najlepšia mama“ neexistuje. Hedvika (Petra Hřebíčková) žije ako v zlatej klietke, jej manžel vorkoholik (Jiří Langmajer) doma veľa času netrávi, a tak niet divu, že ju očarí mladý pouličný spevák David (Vladimír Polívka). Zuzana (Sandra Nováková) je po rozchode s Kamilom (Václav Neužil) bez peňazí – prepracovaná a uštvaná matka dvoch malých čertov. Zato Eliška (Gabriela Marcinková) má skvelého chlapa (Štěpán Benoni), úplne neznesiteľných rodičov a nikdy nekončiace tehotenské nevoľnosti. Ale hlavne majú jedna druhú…

Za komédiou Matky stojí partia mladých nadšených tvorcov, ktorí poznajú problémy hlavných hrdiniek z prvej ruky. Sami sú totiž rodičmi. Scenár k filmu napísala scenáristka Vanda Zaplatílková Hutařová spolu s herečkou Sandrou Novákovou. „Obidvesú vo veku hlavných hrdiniek, obidve majú deti, obidve vedia, aké to je porodiť a nezblázniť sa z toho, obidvesú vtipné. Myslím, že v scenári toto všetko je,“ hovorí režisér Vojtěch Moravec, ktorý je sám otcom malého syna a zároveň manželom Sandry Novákovej – scenáristky a jednej z hlavných predstaviteliek.

Scenár trefne glosuje problematiku novodobého materstva vo svete sociálnych sietí a hoci ide primárne o ženský film, na svoje si prídu aj muži, ktorí v príbehu hrajú nezastupiteľnú úlohu. Film Matky opisuje rodičovstvo s dávkou sebairónie a nadhľadu, ktoré v kombinácii s jemne čiernym humorom vytvárajú atraktívny príbeh s potenciálom zaujať široké publikum.

Originálny názov: Matky
Žáner: romantický, komédia
Rok: 2020
Krajina pôvodu: ČR
Réžia: Vojtěch Moravec
Hrajú: Gabriela Marcinková, Hana Vagnerová, Petra Hřebíčková, Sandra Nováková, Jakub Prachař, Jiří Langmajer, Vladimír Polívka, Štepán Benoni, Václav Neužil, Zuzanu Mauréry, Viktor Preiss, Ondrej Pavelka a i.
Scenár:  Vanda Zaplatílková, Sandra Nováková

Titulná pieseň - "Matky":

Filmy o filme:

Oficiálna stránka filmu: Matky.

Zo zákulisia: Tlačová správa (pdf), Tlačová správa 2 (pdf).