Mechanik 2

Mechanik 2

Najali si ho. Zradili ho. Zaplatia.

Pomsta je sladká...Keď si najnebezpečnejší nájomný vrah na svete Arthur Bishop (Jason Statham) myslí, že svoju vražednú minulosť má dávno za sebou, jeden z jeho najobávanejších nepriateľov nechá uniesť jeho priateľku (Jessica Alba). Aby ju zachránil, musí sa Arthur vydať na šialenú misiu.

Má za úlohu spáchať tri takmer nemožné vraždy a využiť všetky svoje schopnosti, aby to vyzeralo ako nehody s následkom smrti.

 

Originálny názov: Mechanik: Ressurection
Žáner: akčný thriller
Rok: 2016
Krajina pôvodu: USA
Réžia: Dennis Gansel
Hrajú: Jason Statham, Jessica Alba, Tommy Lee Jones, Natalie Burn, Michelle Yeoh a i.
Hudba: Mark Isham

 

 

 

 

O filme

Oficiálna stránka filmu: Mechanik 2, (anglicky): Mechanic: Resurection, Lionsgate, Facebook, Instagram, Twitter.

 

Zaujímavosti

Mechanik 2 (Mechanic: Resurection) je pokračovaním úspešného akčnému thrilleru Mechanik zabijak (The Mechanik, 2011). Snímka si odniesla cenu Taurus Award, ktorá sa udeľuje za výnimočné kaskadérske scény (v kategórii: Best High Work). Ide pritom o remake rovnomenného akčného thrilleru The Mechanic (1972). V úlohe Arthura Bishopa sa predstavila herecká legenda Ch. Bronson.

Film si netreba zameniť s mysterióznou drámou Mechanik (The Machinist, 2004) v hlavnej úlohe so skvelým Christianom Balom. Súčasťou role bol jeho radikálny pokles váhy, ktorý v takom rozsahu podstúpila len hŕstka hercov. Film z iného súdka, ale určite odporúčame.

2011

 

V hlavnej úlohe našej novinky sa predstaví aj po druhýkrát populárny anglický herec Jason Statham (ako Arthur Bishop). Ten už viackrát dokázal, že mu nie je cudzí humor, ako aj dramatické úlohy.

Mnoho divákov si ho zamilovalo pre role akčných (anti)hrdinov: v sérii Kuriér (nová verzia s novým hercom sa tešila menšiemu záujmu), séria Expendables (nové pokračovanie je v pláne budúci rok, jeho účasť nie je zatiaľ potvrdená), séria Crank (v pláne je tretie pokračovanie už v roku 2018), Rock(n) Rolla, Ralley smrti, Elitní zabijaci, Blesk, Parker, Ochranca, Pomstiteľ, ako záporný charakter vo filmoch Cellular, Rýchlo a zbesilo 6 – 7 (nový film už budúci rok) a ďalšie.

J. Statham teda nie je jediný ťahák filmu, a tak okrem krásnej herečky J. Alba (ako Gina, určite ju poznáte zo série Sin City, Valentín, trilógia Fantastická štvorka, Temný anjel, Prebudenie a i.) vo filme uvidíte i ostrieľaného veterána Tommy Lee Jonesa (ako Max Adams, herca určite poznáte zo séria Muži v čiernom, Táto krajina nie je pre starých, Cobb, Šerifovia, Takí normálni zabijaci, Medzi nebom a zemou, Utečenec, Prepadnutie v Pacifiku a i.) či známu malajzijskú rodáčku Michelle Yeoh (Sunshine, Gejša, Tiger a drak a i.) ako Mei.

Filmy o filme (anglicky):

 

RÉŽIA

O réžiu prvého filmu sa postaral anglický režisér Simon West. Toho v druhom filme nahradí nemecký režisér, scenárista a herec Dennis Gansel. V Hollywode pritom už pôsobí niekoľko úspešných nemeckých režisérov.

D. Gansel si urobil meno domácimi filmami: vojnová dráma Napola: Hitlerova elita (Napola – Elite für den Führer, 2004), dráma Vlna (Die Welle, 2008), fantasy dráma My sme noc (Wir sind die Nacht, 2010) atď. Tituly boli komerčne úspešné i v zahraničí (získali niekoľko medzinárodných ocenení). Sequel Mechanik 2 je jeho prvá zahraničná produkcia s anglicky hovoriacimi hercami.

HUDBA

Okrem J. Stathama sa z pôvodnej zostavy prvého filmu predstaví ešte skvelý americký hudobný skladateľ Mark Isham (pozri Soundtrack).  Na konte má tituly ako: V zajatí démonov, 42, Bojovník: Brat proti bratovi, Najsilnejšie puto, Sprisahanie, Česť a sláva, Čiernobiely svet, Expres, Hmla, V údolí Elah, Nepremožiteľný, Osem statočných, Blade, TV seriály Kde bolo, tam bolo, Crash a i.