Mike a Dave zháňajú baby

Mike a Dave zháňajú baby

Tento film bol natočený podľa skutočných udalostí. Nečakajte však  žiadnu drámu, osudy vojnových  hrdinov,  alebo nebodaj životopisný film niektorého z politikov, či excentrického umelca. V tomto prípade ide o katastrofickú komédiu, ktorá popisuje príbeh dvoch bratov Mikea a Davea Stangleových (Zac Efron, Adam DeVine), ktorí boli vždy presvedčení o tom, že jedine oni dokážu rozbehnúť tú správnu zábavu na rodinných oslavách. Či to boli svadby, narodeninové oslavy, alebo  pohreby. Ostatní priami účastníci týchučitelka filmto stretnutí to však rozhodne videli inak. Hlavne z toho dôvodu, že takmer každý príspevok bratov do spoločnej zábavy skončil totálnou katastrofou: rozsiahlym požiarom, ťažkým zranením, infarktom, demoláciou slávnostnej tabule a pod.

A tak keď ich sestra (Sugar Lyn Beard) začne plánovať svadbu na Havaji, nastane pochopiteľné zdesenie a milí bratia dostanú od rodičov podmienku. Na svadbu si musia zaobstarať partnerky, ktoré ich udržia na uzde. Mike a Dave preto začnú cez internet zháňať baby, ktoré by ich sprevádzali na havajskú svadbu ich sestry. Tejto ponuke odolá len máloktoré dievčenské srdce, a tak si môžu vyberať. Mladí rebeli tajne dúfajú, že si vyberú slušné dievčatá a oni sami si potom užijú divokú dovolenku. Ale trpko sa prepočítajú, zo slušných dievčat sa vykľuje nekontrolovateľné dievčenské duo (Anna Kendrick, Aubrey Plaza).  Táto dvojica ich dokonca prekoná aj vo flámovaní a katastrofách všetkého druhu.

 

Originálny názov: Mike & Dave Need Wedding Dates
Žáner: komédia
Rok: 2016
Krajina pôvodu: USA
Réžia: Jake Szymanski
Hrajú: Zac Efron, Anna Kendrick, Adam DeVine, Aubrey Plaza, Stephen Root a i.
Hudba: Jeff Cardoni

 

 

 

(anglicky):

 

Film o filme (anglicky):

 

O filme

Oficiálna stránka filmu: Mike a Dave zháňajú baby, (anglicky): Mike and Dave Need Wedding Dates (20th Century Fox), Facebook, Instagram, Twitter.

Zo zákulisia (anglicky): Behind the scenes, Jimmy Kimmel Live.

 

Zaujímavosti

Pre J. Szymanskeho ide o celovečerný režijný debut. Predtým natočil viacero krátkometrážnych filmov a podieľal sa na mnohých TV produkciách (napr. úspešná TV športová komédia 7 Days in Hell).

Väčšina hlavných hereckých predstaviteľov sa poznala už z predchádzajúcich filmov. Herec, komik Adam DeVine (Stážista, TV seriál Workoholics) a Anna Kendrick (Patrola, Lietam v tom) si spolu zahrali už v prvom (Pitch Perfect, 2012) a druhom Ladíme (Pitch Perfect 2, 2015). A. DeVine a Zac Efron (Cesta za zázrakom, séria High School Musical) sa už stretli v úspešnej komédii Susedia na odstrel (Bad Neighbours/ Neighbors, 2014). Ani druhé pokračovanie Susedia na odstrel 2 (Bad Neighbours 2/Neighbors 2: Sorority Rising, 2016) sa nezaobišlo bez miláčika ženského publika Z. Efrona. Film už krátko po premiére zarobil takmer dvojnásobok odhadovaného rozpočtu (35 mil. dolárov).

A. DeVine najnovšie nadabol postavu mamuta Juliana v novom pokračovaní kultovej animovanej série Doba ľadová: Mamutí tresk (2016). Zac Efron a Aubrey Plaza (Red Rifle, Scott Pilgrim proti celému svetu – tu sa objavila aj A. Kendrick) sa tento rok predstavili v komédii Dedo je lotor (Dirty Grandpa, 2016).