Mimi a Líza: Záhada vianočného svetla

Mimi a Líza: Záhada vianočného svetla

Pripomíname divákom, že rezervácia lístkov prepadá 15 MINÚT pred začiatkom filmu. Diváci s rezerváciami majú pri pokladni právo slušne sa predbehnúť (pozri viac info).

Do kinosály je ZAKÁZANÉ vstupovať s občerstvením zakúpeným mimo priestorov MsKC (VP str. 3). Ďakujeme.

 

Uvidíte 6 seriálových epizód (1. Tety z pexesa, 2. Dážďovka Tour, 3. Agent Vitamín, 4. Zrkadlo, 5. Neposlušné písmenká, 6. Zakliaty čas), a nový film "Záhada vianočného svetla" (26 minút).

Mimi vidí svet rukami a ušami. Je totiž nevidiaca. Spolu so svojou najlepšou kamarátkou Lízou už navštívili veľa fantastických svetov plných zábavy, ale aj záhad. Teraz konečne prišli Vianoce.

Mimi a Líza spoločne so susedmi z domu zdobia nádherný, veľkolepý stromček. Ibaže žiarovky na ňom nechcú svietiť. Kam zmizlo to čarovné vianočné svetlo? Utieklo? Alebo ho ktosi ukradol? Možno v tom má prsty podozrivý sused Viliam, ktorý sa s nikým nekamaráti.

Odpoveď sa skrýva v minulosti, keď boli susedia ešte malými deťmi. Mimi a Líza sa teda vydajú na dobrodružnú cestu časom, aby vrátili Vianociam ich očarujúce svetlo.

 

Originálny názov: Mimi a Líza: Záhada vianočného svetla; Predloha: Katarína Kerekesová, Katarína Moláková (kniha)
Žáner: animovaný
Rok: 2018
Krajina pôvodu: SR, ČR
Réžia: Katarína Kerekešová, Ivana Šebestová
Scenár: Katarína Kerekešová, Ivana Šebestová, Katarína Moláková
V slovenskom znení: Ema Mercová, Grétka Fedora Homzová, Táňa Radeva, Vladimír Kobielsky, Matej Landl, Henrieta Kolláriková - Jančišinová, František Kovár, Oľga Belešová, Ivo Gogál, Eva Matejková a i.

 

 

O filme

Oficiálna stránka filmu: Mimi a Líza: Záhada vianočného svetla, (česky): Mimi a Líza: Záhada vánočního světla (Maurfilm), Facebook, (anglicky): Fool Moon.