Morbius  (od 2022)

Morbius (od 2022)

AKČNÝ, THRILLER - Oscarový Jared Leto sa predstaví v novej marvelovke ako geniálny vedec Michael Morbius... Od producentov filmov Venom, Spider-Man: Návrat domov a Spider-Man: Ďaleko od domova.

 

Originálny názov: Morbius
Žáner: akčný, thriller
Rok: 2022
Krajina pôvodu: USA
Réžia: Daniel Espinosa
Hrajú: Jared Leto, Matt Smith, Adria Arjona, Jared Harris, Al Madrigal, Tyrese Gibson, J.K. Simmons a i.
Hudba: Jon Ekstrand 

 

 

 

Film o filme:

 

O filme

Oficiálna stránka filmu: Morbius, (anglicky): Morbius, Facebook, Instagram, Twitter.

 

Zaujímavosti

Po Venomovi a Jokerovi sa vlastného filmu dočká ďalší komiksový antihrdina. Oscarový Jared Leto sa predstaví v očakávanej komiksovej adaptácii s názvom Morbius - o jednom z najikonickejších nepriateľov Spider-Mana.

V očakávanom sólovom filme Morbius sa ako geniálny vedec bude snažiť nájsť liek na svoju zriedkavú chorobu. No keď ho nájde, začnú sa prejavovať jeho vedľajšie účinky...

Morbius má byť podľa jeho tvorcov podobne ako Venom krvavejší a drsnejší ako väčšina súčasných komiksových filmov. Geniálnemu Jaredovi Letovi, ktorý je známy z filmov Klub poslednej nádeje či Requiem za sen a ako frontman rockovej kapely 30 Seconds to Mars,bude vo filme sekundovať niekoľko známych hollywoodskych mien. Ako jeho úhlavný nepriateľ Loxias Crown sa predstaví britský herec Matt Smith (seriály Doctor Who a The Crown), ako jeho mentor čoraz známejší Jared Harris, ktorý sa zaskvel v minuloročnom seriálovom hite Černobyľ, v roli jeho spolupracovníčky Martine Bancroft sa objaví charizmatická Adria Arjona (seriály Good Omens a Narcos).

Najväčším prekvapením traileru je však jeho koniec, v ktorom sa objaví Michael Keaton v roli Adriana Thoomesa, ktorého si zahral v marvelovke Spider-Man: Návrat domov. Všetko teda nasvedčuje tomu, že spoločnosť Sony buduje vlastný filmový svet, v ktorom žijú aj Spider-Man, ktorého hrá Tom Holland, a krvilačný Venom v podaní Toma Hardyho.