Mulan  /dabing/

Mulan /dabing/

Prosím, prečítajte si opatrenia, ktoré budete musieť dodržiavať pri vstupe do kina.

Nový dobrodružný rodinný film od štúdia Disney je remakom veľmi úspešného rovnomenného animovaného príbehu o odvážnej  Mulan a jej ceste bojovníčky za uznaním a rešpektom v starovekej Číne.

Keď cisár Číny vydá nariadenie, že jeden muž z rodiny musí slúžiť v cisárskej armáde na obranu krajiny pred útočníkmi zo severu, Hua Mulan, najstaršia dcéra váženého bojovníka, zaujme miesto svojho chorého otca. V prestrojení za muža prekonáva Hua Jun nástrahy na každom kroku svojej cesty a učí sa využívať svojej vnútornej sily a prijať svoj skutočný potenciál. Táto epická cesta z nej nielen urobí váženého bojovníka, ale vyslúži si aj rešpekt celého národa… a tiež aj hrdého otca. Mulan prináša slávne medzinárodné obsadenie, ktoré zahrnuje: Yifei Liu v roli Mulan; Donnie Yena v roli veliteľa Tunga; Jasona Scotta Leea ako Böri Khana; Yosona Ana ako Cheng Honghui;  a tiež Gong Li jako Xianniang a Jet Li ako cisára.

Originálny názov: Mulan; Predloha: Tony Bancroft, Barry Cook (film)
Žáner: dobrodružný, rozprávka
Rok: 2020
Réžia: Niki Caro
Hrajú: Yifei Liu, Donnie Yen, Jason Scott Lee, Yoson An with Gong Li, Jet Li a i.
Hudba: Harry Gregson-Williams

Film o filme:

Hudobné klipy - "Loyal Brave True"  a "Reflection "(anglicky):

Oficiálna stránka filmu: Mulan, (anglicky): Facebook, Instagram, Twitter.